محصولات روزمره ساخته شده از حشرات

کاملاً بدیهی است که موارد خاصی مانند عسل توسط حشرات تولید می شود. اما ، آیا می دانید که انواع خاصی از لاک ناخن ، رنگ پارچه و حتی واکسن آنفولانزا از اشکالات ساخته شده است؟
• رنگ کوچینال: آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که چگونه رنگهای لباس درست می شود؟ وقتی صحبت از رنگهای قرمز می شود ، می توانید از حشرات کوهی تشکر کنید. این حشرات کوچک ماده ای به نام اسید کارمینیک تولید می کنند که پارچه ها را در هر نقطه از قرمز روشن تا رنگ زرد عمیق رنگ می کند. برای تهیه رنگ برای لوازم آرایشی، مانند رژ لب ، و همچنین برخی غذاها ، از رنگ كوچینال نیز استفاده می شود.
• فلس صدف: فلس صدف دارای خاصیت های بی شماری است که در مواد چوبی ، لعاب مواد غذایی و لاک ناخن پوسته مورد استفاده قرار می گیرد. فلس لاک ماده چسبنده ای را که از پوست درختان جدا شده و به شکل پودری فرو می رو ، دفع می کند. سپس این نیرو با اتانول ترکیب می شود تا پوسته پوسته شود.
• عسل: زنبورهای عسل برای جمع آوری شهد کافی مجبورند بیش از 2 میلیون گل جمع کنند تا فقط کیلو پوند عسل دلپذیر درست کنند! این عسل در داخل کندوی آنها ساخته و ذخیره می شود و هنگامی که گل ها در شکوفه نیستند به عنوان منبع غذایی استفاده می شود. نه تنها عسل اضافی که به صورت تجاری فروخته می شود ، به عنوان غذا مصرف می شود ، بلکه از این دارو برای درمان بریدگی ها و تسکین گلودرد نیز استفاده می شود ، بلکه در محصولات زیبایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایا و معایب سمپاشی حشرات (پارت دوم)
• ابریشم: کاترپیلارها و کرمهای ابریشم ابریشم تولید می کنند. پیله هایی که برای محافظت از خود در طی دگردیسی تشکیل می دهند (که از نخ های ابریشمی ریز ساخته شده است) پس از اتمام فرآیند تبدیل آنها و آب جوش آمده جمع آوری می شوند. پس از فرآیند جوش ، نخهای ریز روی هم می چرخند تا نخهای ابریشمی بزرگتر تشکیل شود که بتواند پارچه ها را رنگ کرده و بافته شود.واقعیت جالب: هر پیله از هزاران نخ ابریشم بسیار ریز تشکیل شده است و برای تولید یک کیلو ابریشم به بیش از دو هزار کرم ابریشم احتیاج داریم!

مزایا و معایب سمپاشی حشرات (پارت دوم)
• واکسن های آنفولانزا: در سال 2013 ، FDA واکسن جدید آنفولانزا را که در سلول های حشرات کشت داده می شود، تصویب کرد که در صورت بروز همه گیر آنفولانزا به سرعت تولید شود. یک جزء از ویروس آنفلوآنزای نام هماگلوتینین است با آلوده کردن سلول های حشرات با تولید baculovirus ، که آنها را تبدیل هماگلوتینین میکند. سپس از هماناگلوتینین برای تولید واکسن آنفولانزا استفاده می شود.

بازیافت طبیعی

بعضی از حشرات حتی بازیگران اصلی در روند تجزیه هستند. گیاهان ، حیوانات و مواد زاید مرده باید به جایی بروند و انواع خاصی از حشرات (به نام دفع آفات) به تجزیه این مواد کمک می کند. Millipedes ، مورچه ها ، سوسک های مدفوع ، خاردارها ، کرم ها و مگس ها مانند همه از مواد مرده تغذیه می کنند و در عوض مواد مغذی تولید می کنند که به گیاهان کمک می کند.
بدون این فرآیند تجزیه ، مواد مرده و زباله به مرور زمان تجمع می یابند و لایه ای ضخیم تر و ضخیم تر ایجاد می کند که رشد گیاه جدید را خدشه دار می کند. Detritivores یا کرمهای خزنده بر اساس نوع ماده مرده ای که مصرف می کنید ، به سه دسته طبقه بندی می شوند. این سه دسته عبارتند از:
حشرات که از بافت های گیاهی مرده یا در حال مرگ تغذیه می کنند - این حشرات به مواد زاید گیاه به سرعت پوسیده حمله ور می شوند و به تولید هوموس ، نوعی خاک سرشار از مواد آلی کمک می کنند.
حشراتی که از حیوانات مرده تغذیه می کنند - این حشرات از جمله سوسک ها ، مگس ها ، زنبورها و مورچه ها به سرعت مصرف می کنند و یا مواد حیوانی پوسیده را دفن می کنند.
حشرات که از زباله های حیوانات تغذیه می شوند - این حشرات که به آنها جفت خواری می گویند شامل مگس ها و سوسک های سرگین هستند که به پاکسازی زباله های رویشی از پوشش گیاهی اجازه رشد آن را می دهند.
کنترل آفات
حشرات برای کنترل و یا از بین بردن جمعیت آفات غیر مفید نیز مفید هستند. این عمل به نام کنترل بیولوژیکی برای محافظت از محصولات زراعی و کنترل علفهای هرز بسیار مفید است. هنگامی که جمعیت آفات شروع به ایجاد مشکل می کنند ، دشمنان طبیعی می توانند برای خوردن آفات آزاد شده و از آسیب بیشتر جلوگیری کنند.
حشرات مورد استفاده در کنترل بیولوژیکی به عنوان شکارچیان ، انگلها یا انگلها طبقه بندی می شوند:
شکارچیان: این حشرات به دلیل زیاد خوردن آفات از بین می روند. شکارچیان شامل لادوها ،کنه های درنده مفید هستند.
انگل ها: این حشرات میزبان خود را نمی کشند بلکه در آنها زندگی و تغذیه می کنند. انگل ها شامل کک ، کنه ، مگس های انگلی و زنبورهای انگلی است.
• پارازیتوئید: این حشرات از بدن یک حشره دیگر تغذیه می شوند و در نهایت آن را می کشند. بیشتر انگل ها یا مگس های انگلی یا زنبورهای انگلی هستند. انگل ها با شکارچیان متفاوت هستند زیرا تنها یک میزبان را می کشند ، در حالی که یک شکارچی معمولاً بسیاری را می کشد.
آفات متداول که با استفاده از روشهای کنترل بیولوژیکی از بین می روند شامل شته ها ، کاترپیلارها ، ملخ ها ، پشه ها ، گیاهان ریشه ای ، اسلایدها ، گلهای سفید ، خوراکی ها ، حلزونها و کنه ها است.سمپاشی منازل و سمپاشی سوسک و ساس و انواع حشرات را به شرکت پاکان مروارید بسپارید این شرکت با داشتن نیروهای متخصص و باتجربه آماده سمپاشی منازل، محل کار میباشد. شما کافیست با این تماس با ما بگیرید. شرکت سمپاشی پاکان مروارید آماده همکاری با ارگانهای خصوصی و دولتی برای سمپاشی حشرات میباشد.