سمپاشی منازل

نکته کلیدی و شاید کنکوری در مبارزه با حشرات استفاده از بخار شور در منزل می باشد.

home poison،سمپاشی منازل

سوسری یا سوسک حمام جز حشرات است و از حدود 280 میلیون سال قبل زندگی می‌کند. این حشره‌ که در بسیاری از خانه‌ های شهری و روستایی پیدا می‌شود، انتقال دهنده‌ی بسیاری از بیماری‌ ها استبه عنوان معضلی بهداشتی محسوب می‌شود که بیش‌تر خانم‌ ها با آن درگیر هستند.
اگر امروزه در خانه‌ ها سوسری و سوسک دیده می‌شوند به‌ خاطر شیوه نادرست زندگیمان است. یا حتی زندگی نادرست همسایه مان برای همین خاطر سوسری‌ ها و سوسک ها سری به خانه ما نیز می‌زنند. باید کارتن‌ها، کتاب‌ های قدیمی و هرچیزی که در آن سلولز به‌کار رفته را از خانه‌ ها و انباری‌ ها جمع‌آوری کرد چون به خاطر سلولوزی بودنشان منبع تغذیه ای برای سوسری ها هستند. مبارزه شیمیایی شامل سمپاشی اصولی وطعمه گذاری با استفاده از سموم کم خطر و بی خطر با کارایی بالا و مورد تایید سازمان­ های ذیصلاح با توجه به هر آفت بازدید های ادواری وارزیابی عملیات های انجام شده به منظور اطمینان از صحت عملیات تا پایان قرارداد.

مواردی که قبل از سمپاشی باید رعایت شود:

تمام منافذ فاضلاب درپوش گذاری شود تا سوسک درشت وارد منزل نشود کاغذ دیواری به ترین مکان برای تخم گذاری و پنهان شدن ساس، باید عوض شده و یا بجاش دیوار رنگ آمیزی شه هر دو روز یکبار کل منزل جارو برقی کشیده شود هر روز تمام آشپزخانه جارو برقی کشیده شود مخصوصا زیر کابینت ها یادتان باشد اگر خوراکی های شیرین مثل کلوچه و بیسکویت یا پوست خربزه و هندوانه شب هنگام روی کابینت ها باشد شما غذای سوسک های ریز را فراهم کردید و دیگر گلایه ای در کار نیست خرده نان و برنج یا هر چیز دیگری مطلقا نباید کف آشپزخانه یا روی کابینت ها به حال خود ر ها شود
نکته کلیدی و شاید کنکوری در مبارزه با حشرات استفاده از بخار شور در منزل می باشد سعی کنید هر هفته یکبار برای ورزش هم شده از بخار شور استفاده کرده بدین صورت بخار رو تو و روی درز های کابینت و کمد، زیر یخچال، زیر گاز فر، زیر لباسشویی، زیر ظرفشویی و خلاصه تمام زوایایی که حشرات میتونن اونجا تخم گذاری کنن رو بخار بدید بخار شور کردن منزل علاوه بر سلامتی روح و جسم باعث میشه تا 50 درصد حشرات نسلشون منقرض شود البته ناگفته نماند بعد از سمپاشی این وظایف خطیر (جارو برقی و بخار شور) دو چندان مهم میباشد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

دیدگاه ها

مواردی که قبل از سمپاشی باید رعایت شود،چیست؟

سه شنبه 01 مرداد 1398