مقدمه

فروش سم بیولوژیک معمولا برای دفع آفات و حشرات باغداری و کشاورزی انجام می شود. کیفیت سموم و ماندگاری آنها عامل اصلی کاهش دفع آفات است و ارتباط مستقیم با قیمت آنها دارد. کود و سموم آفات کشاورزی چالش های بخش محصولات باغداری و کشاورزی را به شکل پیچیده کاهش داده اند. هر نوع سم باید برای دفع آفات مخصوص استفاده می شود. قیمت این نوع سم ها به دلیل استفاده های فصلی و با توجه به نوع کارایی آنها در بازه زمانی مشخص متغییر است. فروش سموم کشاورزی اغلب از نوع مالاتون، پاراکوات، کود های شیمیایی فسفره و ازته هستند که معمولا در صنایع باغداری و کشاورزی اصلاح نژاد شده استفاده می شوند.

مقدار استفاده شده سموم باغداری در مقیاس آزمایشگاهی با استفاده از دستگاه های خاص اندازه گیری می شود و به جهاد کشاورزی اعلام می گردد. سمپاشی موش و موریانه یا ساس جزو سمپاشی های خانگی است. مرکز فروش سموم خانگی معمولا برای کاهش نیاز به انجام دفعات متعدد سمپاشی از سموم ترکیبی استفاده می کند. استفاده از سموم در منازل باید در حد مجاز برای تنفس انسان و باحداقل دفعات انجام شود.

فروش سم تنها برای مزارع و باغات انجام نمی شود. سموم انواع مختلفی دارند که با توجه به سیستم دفاعی و تنفسی آفات  یا دستگاه گورش آنها انتخاب می شوند. اکثر فروش سموم دفع آفات در فصول گرم و بهار و در زمان لارو گذاری و پیله تنی انجام می شود. معمولا لارو حشرات نسبت به سایر حالات به سموم واکنش بیشتری نشان می دهد. زمان تکثیر آفات کشاورزی و حتی آفات خانگی در فصول بهار یا اوایل تیر است. سمپاشی سوسک و موریانه باید در هوای آزاد بعد از پایان زمستان و اوایل پاییز انجام شود. امکان تکثیر آفات خانگی در بیشتر فصول وجود دارد. زیرا دمای تعادل در منازل حاکم است در نتیجه امکان تکثیر جانداران در محیط فراهم می شود.

فروش سموم کشاورزی،خانگی و فروش انواع سموم دفع آفات

قیمت فروش سموم کشاورزی

معمولا سموم کشاورزی به طور عادی در کود شیمیایی استفاده می شوند. اما قیمت فروش سموم کشاورزی به علاوه مواد موجود در کود های مایع بسته به نوع سم و میزان آفات کشی آن دارد. گاها بعضی از سموم کشاورزی توانایی دفع آفات را در بازه زمانی بیشتر دارند. همچنین سمومی که برای مرگ تعداد بیشتری از آفات استفاده می شود معمولا قیمت نسبتا بالاتری دارند. هرچند که ممکن است بعضی از این سموم باروری محصولات کشاورزی را بالاتر ببرند اما باید میزان استفاده از این آفت کش ها به حدی باشد که به سلامت انسان ضرر نزند. گاها برای استفاده از سموم کشاورزی قوی ازدستگاه های خاصی استفاده می شود که می تواند میزان سم را حتی در مقیاس بسیار چند ppm اندازه گیری کند. ترکیبات ویژه از جمله عصاره جلبک دریایی به همراه استفاده از سموم مایع ممکن است میزان اثر گذاری این سموم را تا حداکثر50 درصد افزایش دهد.

انواع خاصی از سموم ترکیبی فسفره یا ازته در نمایندگی فروش سموم کشاورزی شامل موارد زیر هستند:

  • حشره کش کاراته زئون :

این نوع حشره کش نوعی حشره کش تماسی است که معمولا برای دفع آفاتی مانند لکه سیاه سیب یا شته استفاده می شود. این آفت کش می تواند به دستگاه گوارش حشرات ضربه بسیار شدیدی وارد کند و در آن از فرمولاسیون SC 10 % دارای 100 گرم لامباداسای هالوترین در یک لیتر از این سم مایع می باشد. استفاده از این نوع سم بیشتر برای دفع حشرات کشاورزی انجام می شود اما از آن به عنوان ماده ترکیبی در دفع حشرات خانگی مانند سوسک و موریانه هم استفاده می شود.

  • سموم بیولوژیک کشاورزی :

سموم بیولوژیک اغلب برای دفع آفاتی مانند قارچ ها یا علف های هرز استفاده می شوند. معمولا این نوع سموم کشاورزی نسبت به سمومی که برای دفع آفات استفاده می شوند ضعیف تر هستند. قیمت این سموم در فروشگاه کود و سموم خانگی پایین تر است زیرا این سموم تنها برای دفع انواع خاصی از تک سلولی ها استفاده می شوند و برای هر نوع از این علف کش ها یا قارچ کش ها باید نوع خاص سم استفاده کرد. این سم ها قابل استفاده برای چند نوع از قارچ ها یا علف ها نیستند مگر اینکه این تک سلولی ها در یک رسته قرار گیرند.

 

لیست قیمت سموم خانگی در فروشگاه های آنلاین

سموم خانگی باید با توجه به نوع حشرات و جانوران موزی استفاده شوند. سمومی که برای حشرات بزرگ ترمانند سوسک استفاده می شود معمولا بر حشرات ریزتر مانند ساس یا موریانه اثر گذار است اما برای حیواناتی مانند موش با سیستم دفاعی و گوراشی متفاوت این نوع سموم اثر خاصی ندارند. فروش سم خانگی اگر به صورت ترکیبی انجام شود باید به صورت مایع و آغشته به طعمه استفاده شود یا به صورت سموم گچی استفاده شوند. انواع خاصی از حیوانات سمی مانند مار و عقرب یا مارمولک های زهری باید با توجه به نوع مار و خزنده از سم پاد آن استفاده شود و قبل از تولید مثل و افزایش آنها در طبیعت باشد.