سمپاشی موش با استفاده ازطعمه گذاری یکی از بهترین راه های از بین بردن این حیوان موذی است. معمولا مرگ و میر جانوران موذی پستاندار با استفاده از طعمه های خوراکی راحت تر انجام می شود و شمار مردگان در جمعیت افزایش پیدا می کند. بیشتر این جانوران به سم های گازی واکنش زیادی نشان نمی دهند اما نسبت به سموم خوراکی حساسیت غذایی و گوارشی دارند. سمپاشی موش های خیابانی و خانگی اغلب با طعمه گذاری در چند منطقه انجام می شود. البه باید مواظب باشید که سایر حیوانات خانگی از این طعمه ها مصرف نکنند همچنین سموم آغشته به این مواد غذایی برای انسان خطرناک است و ممکن است در صورت خرده شدن توسط انسان باعث مرگ شود. سمپاشی فوری موش و پستاندارن باید توسط تیم های سمپاشی حرفه ای انجام شود. موش عامل بسیاری از بیماری های باکتریایی و ویروسی است و باید حتما قبل از آلودگی مواد غذایی و محیط کشته شود.

در گذشته استفاده از اسپری موش کش یا استفاده از روش های سنتی موش گیری رایج بوده است. اما امروزه به دلیل افزایش تعداد این جانوران موذی در تمامی شهرها و به ویژه فاضلاب های شهری استفاده از روش های قدیمی موش گیری چندان تاثیر گذار نخواهد بود. برای از بین بردن جمعیت موش ها در یک محوطه بزرگ از سموم ترکیبی مهلک و کشنده پستانداران و جوندگان استفاده می شود. موش عامل بسیاری از بیماری های خطرناک از جمله طاعون ، تب خونریزی دهنده و مننژیت باکتریال است. جمعیت موش ها قبل از آلوده شدن غذای انسان باید در منازل نابود شوند. از آنجا که تکثیر موش ها به سرعت انجام می شود پس از شناسایی این جانور در منزل هر چه سریع تر سمپاشی آغاز می شود.

سمپاشی موش خانگی

توجه کنید بعضی از سموم کشنده موش برای انسان مضر هستند. از سمپاشی هوایی و گازی نمی توان در محیط بسته منازل استفاده کرد. زیرا از طرفی موش ها به سموم گازی چندان واکنش نشان نمی دهند و مرگ و میر آنها با استفاده از این روش ها به حداقل می رسد و از سوی دیگر این سموم برای انسان به شدت مضر هستند. بهترین راه برای از بین بردن موش ها در فضای بسته استفاده از طعمه های خوراکی آلوده است. معمولا موش ها به سه دسته تقسیم می شوند : موش سیاه، موش نروژی و موش های خانگی. هدف اصلی ما برای از بین بردن موش ها، موش خانگی و موش های سیاه است. بهترین سموم از بین برنده موش ها سمومی است که باعث ترشح فرمون می شود. این هرمون باعث تحریک حس گرسنگی جوندگان می شود. امروزه اسپری هایی که با سموم تجاری ضد موش تهیه شده اند اغلب به این روش باعث مرگ موش ها می شوند. شرکت های موش گیری برای سهولت کار بیشتر از مواد غذایی و این نوع سموم به صورت ترکیبی استفاده می کنند.

از بین بردن موش در سقف های کاذب

محل اصلی زندگی کردن موش ها در مکان هایی است که کمترین دسترسی انسان به آن وجود دارد یکی از این مکان ها سقف های کاذب هستند. حرکت موش ها در این مکان ها و ایجاد صدا یکی از آزار دهنده ترین حرکات این جانور موذی است. تله های معمولی و قرص های با سموم مهلک مانند سیاهنور با ایجاد خونریزی داخلی در سیستم گوراش این جانور آنها را می کشد. بهترین سمپاشی برای کشتن موش در این مکان ها استفاده از سموم و آغشته کردن آنها به مواد غذایی دلخواه این جانور است. امروزه در روش های نوین تجاری از بین بردن جمعیت موش ها کشتن موش با پفک و پنیر های سمی بسیار رایج است. معمولا موش ها در اثر برخورد با این سموم یک روز پس از مصرف آنها در اصل حمله قلبی میمرند. توجه کنید سیستم مصرف غذایی سمی معمولا به صورتی عمل می کند که موش ها باید به اندازه خاصی از سموم مصرف کنند تا بمیرند اما اغلب انها به این میزان از مواد غذایی آلوده مصرف نمی کنند. در نتیجه مصرف مواد غذایی آلوده و سموم ترکیبی باید به حدی باشد که با حداقل میزان مصرف موش ها از مواد غذایی باعث ایجاد مرگ و میر در جمعیت عظیم آنها شود.