سمپاشی مارمولک خانگی

برخی از افزایش هجوم جمعیت مارمولک ها به محل زندگی خود شکایت دارند و تنها راه حل آن سمپاشی متناوب است. استفاده از سمپاشی اصولی افت ناگهانی را در جمعیت مارمولک ها به وجود می آورد. سمپاشی مارمولک ها به منظور دفع ورود آنها به محل کار و زندگی یکی از مهم ترین راه های بیولوژیکی مبارزه با این خزنده است. معمولا سمپاشی مارمولک ها نسبت به حشرات پیچیده تر است و باید سریع تر انجام شود. مارمولک ها اغلب جانوران شکارچی هستند و از حشرات تغذیه می کنند. به علاوه مارمولک دارای سم است و ورود آن به مواد غذایی باعث ایجاد مسمویت های خطرناک و کشنده می شود. با سمپاشی مارمولک ها می توانید برای همیشه از شر این حیوانات خلاص شوید. سمپاشی مارمولک ها باید به تناوب بیشتر در فصول گرم انجام شود.

سمپاشی مارمولک خانگی باید با تخصص کامل و استفاده از سموم مرگبار در مدت زمان کوتاه انجام شود. شرکت های خدماتی سمپاشی منازل با همراه داشتن کادر حرفه ای در این زمینه برای همیشه شما را از شر این حیوانات موذی خلاص می کنند. از آنجا که این خزنده نسبت به حشرات دیرتر از بین می رود باید حتما از سموم قوی تری در سمپاشی استفاده شود. هدف بیشتر افراد استفاده از سموم ترکیبی ضد مارمولک است که تعداد این جانوران  را در بازه زمانی مشخص به حداقل می رساند و کمترین هزینه برای سمپاشی مجدد انجام می شود. ضرورت سمپاشی مارمولک در منازل و مکان هایی که با پوشش گیاهی احاطه شده اند بیشتر احساس می شود. معمولا مارمولک ها در مکان هایی که پوشش گیاهی بیشتری وجود دارد به دنبال غذا هستند در نتیجه بیشتر وارد محوطه های بسته اطراف می شوند.

سمپاشی و مبارزه با مارمولک

معمولا مارمولک ها  تنها با سمپاشی قوی از بین می روند. در بین خرنده های مهاجم مارمولک ها سخت تر کشته می شوند. فروش سم مارمولک معمولا در مراکز سموم کشاورزی انجام می شود. از آن جهت که مارمولک ها دارای سم هستند باعث آلودگی غذا و مواد موجود در انبار می شوند به همین دلیل بهتر است برای نابود کردن سریع تر اقدام کنیم. تخم بیشتر مارمولک ها به سمپاشی گازی واکنش نشان نمی دهد به همین منظور بیشتر از سموم مایع یا جامد برای از بین بردن مارمولک ها استفاده می شود. البته بهتر است بدانید مارمولک ها گاز نمی گردند و در آخر جزو دسته ای از حیوانات هستند که از خانه خارج می شوند. بهترین و استراتژی ترین راه مبارزه با مارمولک ها بستن درب و پنجره ها و اطمینان از عدم ورود مارمولک به منزل است. بهتر است قبل از سمپاشی حتما تمامی خروجی ها را ببندید تا تاثیرات سموم در محیط پایدارتر باشد.

قیمت سمپاشی مارمولک

سمپاشی مارمولک با استفاده از سموم مرگبار برای سایر خرندگان انجام می شود و قیمت آن بسیار مقرون به صرفه می باشد. شرکت های سمپاشی با استفاده از این سموم شما را برای مدت های طولانی از شر مارمولک ها خلاص می کنند. همچنین به دلیل قدرت بالای این سموم اغلب تخم مارمولک ها نیز از بین می روند. مارمولک ها معمولا به مکان هایی که نور کمی وجود دارد علاقه زیادی دارند پس بهتر است قبل از سمپاشی محدودیت نور در منزل از بین ببرید. سمپاشی مارمولک در تهران و شهرهای بزرگ باید به صورت تخصصی انجام شود به صورتی که سموم استفاده شده نباید بیش از دوز مجاز باشند زیرا در این صورت ممکن است باعث ایحاد مسمومت برای انسان و حیوانات خانگی شوند. امکان خرید اینترنتی سم مارمولک نیز وجود دارد. اغلب برای مارمولک های بزرگ تر که به راحتی از بین نمی روند باید سموم تخصصی تهیه شود. امروزه اسپری مخصوص سمپاشی مارمولک کار را راحت تر کرده است بیشتر افراد با استفاده از این اسپری ها تا مدت زیادی می توانند به طور موقت از ورود مارمولک ها به داخل منزل جلوگیری کنند و نیاز به سمپاشی مجدد ندارند. در گذشته فروش سم مارمولک به حد امروز رایج نبوده است و اکثر افراد از روش های ساده مانند چسب مارمولک استفاده می کردند اما اکنون تنها با یک بار سمپاشی تا مدت های طولانی وجود مارمولک را حس نمی کنید.