سمپاشی انواع گوناگونی دارد و به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. سمپاشی خطرات زیادی را به همراه داشته و به همین دلیل بهتر است که انجام آن را به شرکت های سمپاشی بسپاریم.  به طور کلی می توان گفت به اقداماتی که برای از بین بردن حشرات و آفات مزاحم موجود در منزل مانند سوسک، ساس، موش و ... انجام می شود، سمپاشی می گویند. از بین بردن این حشرات مزاحم کار سختی نبوده ولی برای از بین بردن اصولی و جلوگیری از ورود مجدد این آفات به داخل خانه بهتر است از شرکت های سمپاشی کمک بگیریم.

انواع سموم

آفت کش ها و سموم انواع مختلفی دارند که به سه دسته مایع، جامد و تدخینی یا شکل گازی تقسیم بندی می شوند که هر کدام برای حشرات و به گونه ای خاص استفاده می شود. برخی از این سموم دست ساز بوده و از ترکیب چند سم با یکدیگر تشکیل می شود.

راه های نفوذ سموم به بدن

سم ها به روش های زیادی می توانند وارد بدن شوند که یکی از رایج ترین و سریع ترین این راه ها، از طریق تنفس می باشد. افرادی که دارای مشکلات تنفسی هستند، بیشتر در معرض خطرات سموم می باشند بنابراین بهترین راه خراج کردن ساکنین پیش از سمپاشی است.
از دیگر راه های نفوذ سموم به بدن از طریق پوست می باشد. به محض تماس سموم با پوست دست باید آن را با آب و صابون به صورت دقیق شست زیرا ممکن است پوست دست با دیگر بخش های بدن تماس پیدا کرده و مسمومیت را به دنبال داشته باشد.
همچنین از طریق خوراکی نیز می تواند سموم وارد بدن شود و باید پیش از سمپاشی تمامی مواد غذایی را از خانه خارج کنید و در صورت تماس مواد غذایی با سموم و آفت کش ها باید آن را دور ریخت.

هزینه سمپاشی

هزینه سمپاشی به عوامل زیادی بستگی دارد که از مهم ترین این عوامل میزان زمان صرف شده برای سمپاشی و نوع سم می باشد. عوامل زیادی باعث زمان بر شدن و در نتیجه افزایش قیمت می گردد که از جمله این عوامل می توان به متراژ محل سمپاشی، تعداد اتاق ها، میزان وسایل و ... اشاره کرد.

روش های کاهش هزینه های سمپاشی

خارج کردن اسباب و اثاثیه از خانه

هنگامی که لوازم خانه زیاد باشد در هنگام سمپاشی باید هر یک از این وسایل به صورت جداگانه سمپاشی شود که این خود ملزم زمان زیادی می باشد که به افزایش هزینه سمپاشی منجر می شود. بنابراین با خارج کردن لوازم و اثاثیه از خانه می توانید باعث کاهش هزینه های سمپاشی شوید. به طور کلی می توان گفت که هر چه ریزه کاری ها کمتر شود، زمان و هزینه کمتری برای سمپاشی نیاز است. ولی لازم به ذکر است که این امکان وجود دارد که آفات و حشرات در این لوازم مخفی شده و یا تخم گذاری کرده باشند، بنابراین تنها خارج کردن لوازم از خانه کافی نبوده و باید پیش از ورود لوازم به خانه آن ها را کامل و با دقت تمیز کنید.

نکات سمپاشی

در هنگام سمپاشی کردن باید نکاتی را مد نظر قرار داده تا سمپاشی تاثیر زیادی داشته باشد که از جمله این موارد به شرح زیر می باشد:
بهتر است محل ورود حشرات و آفات به داخل خانه را مشخص کرده و ابتدا محل نفوذ را مسدود کرده تا این حشرات دیگر راه ورود به داخل خانه یا ساختمان شما را نداشته باشند.
بعد از سمپاشی تمامی خانه را با دقت تمیز کنید تا در صورت تخم گذاری محل شناسایی و تخم ها پیش از تکثیر از بین بروند.
مکان هایی مانند بالای کابینت ها و انباری ها که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد را بر اساس زمانبندی مشخص تمیز کنید تا بستر تکثیر آفات از بین برود.
همواره خانه را تمیز نگه دارید تا حشره ای در آن تجمع نکند. خصوصا مکان هایی مانند دستشویی و حمام همواره در معرض ورود آفات و حشرات هستند.
آشغال ها را در خانه نگه نداشته و به صورت روزانه آن ها را از خانه خارج کنید زیرا سطل های زباله بهترین مکان برای نفوذ حشرات به داخل خانه می باشد.
در صورت مشاهده نم و رطوبت در خانه باید با سرعت آن را برطرف نمود زیرا محل نمزدگی بهترین مکان برای رشد و تکثیر حشرات و آفات در خانه می باشد.

نحوه سمپاشی

برای سمپاشی کردن خانه و یا ساختمان ابتدا باید نوع حشره را شناسایی کرده و سپس سم مناسب برای آن حشرات را تهیه کنید زیرا هر حشره ای نیاز به سم مخصوص خود را دارد. برای سمپاشی کردن صحیح و اصولی نیاز به تجهیزات و لوازم مخصوص بوده تا مراحل سمپاشی راحت تر و سریع تر انجام شود.

انواع سمپاشی

حشرات و آفات زیادی وجود دارد که نیاز به سمپاشی دارد که از جمله رایج ترین آن به شرح زیر می باشد:

سوسک

سوسک ها از معضلاتی هستند که می توانند به سلامتی شما آسیب وارد کنند. این حشرات در انواع مختلفی موجود بوده که هر کدام باید به روش های مختلفی از بین رود. بنابراین باید به روشی علمی و با شناخت انجام شود و همچنین راه ورود آن ها شناسایی شده تا دیگر نتوانند وارد خانه شوند.

مورچه

مورچه ها حشرات کوچکی هستند که در صورت ورود به خانه از بین بردن آن ها کار سختی می باشد. برخی ها برای از بین بردن این حشرات از سم های مختلفی استفاده می کنند که در صورت استفاده طولانی مدت به سلامتی افراد آسیب وارد می کند.

ساس

ساس ها حشرات ریزی هستند که درون درزها و لای تشک ها شروع به رشد و تکثیر می کنند و از بین بردن این آفات کار آسانی نمی باشد. این حشرات از خون انسان تغذیه کرده و می تواند باعث انتقال بسیاری از بیماری ها می شود و باید هر چه سریع تر نسبت به از بین بردن آن اقدام نمود.

مگس

مگس ها از جمله حشرات مزاحمی است که همگان با آن ها آشنا هستند و می تواند باعث انتقال بسیاری از بیمای ها شود و باید هر چه زودتر از بین برود.
توصیه می شود در صورت مشاهده هر گونه آفات و حشرات در خانه برای از بین بردن آن از شرکت های سمپاشی کمک بخواهید. شرکت سمپاشی پاکان مروارید می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن آفات وحشرات را از خانه شما ریشه کن کنند.

سمپاشی در تهران

شرکت پاکان مروارید دارای نیروهای مجرب و متخصص در زمینه سمپاشی و از بین بردن هر گونه آفات و حشرات مزاحم هستند و به راحتی می توانند شما را از شر این موجودات آلوده خلاص کنند. بنابراین در صورت مشاهده هر گونه سم و آفات در خانه کافیست از طریق شماره های درج شده در سایت با این شرکت تماس گرفته تا حشرات و آفات را به صورت کامل از خانه شما ریشه کن کنند.

نکات بهداشتی قبل از سمپاشی

برای این که سموم آسیب کمتری به سلامتی شما وارد کنند بهتر است نکات بهداشتی را قبل و بعد از سمپاشی رعایت کنید.
نکات بهداشتی پیش از سمپاشی
خارج کردن ساکنین از خانه
پوشاندن روی مواد غذایی
استفاده از تجهیزات ایمنی مانند لباس مخصوص، ماسک، دستکش و ...
باز کردن درب و پنجره ها
فاصله دادن لوازم خانه از دیوار
نکات بهداشتی بعد از سمپاشی
شستن دست ها
تمیز کردن با دقت و کامل خانه
باز نگه داشتن پنجره ها
روشن کردن هودها و هواکش ها
دور ریختن مواد غذایی آلوده شده