سوسک فاضلاب یا سوسر آمریکایی گروهی از حشرات هستند که به دلیل گرما و یافتن مواد غذایی در فاضلاب به وفور دیده می شوند. متوسط اندازه این سوسک ها در حدود 4 سانتی متر است و از طریق ارتباطات تجاری در جهان پخش شده اند. بیشتر این سوسک ها در شب ها فعال هستند و در مکان های تاریک و گرم لانه گزینی می کنند. تنها راه ریشه کنی این سری از حشرات سمپاشی گسترده در تمامی بخش های منازل به خصوص درز ها و مکان هایی مانند زیر شیروانی است. برای استفاده از قوی ترین سموم ضد این حشرات ابتدا باید به شرکت های سمپاشی منازل مراجعه کنید. اکثر این شرکت ها متشکل از کارشناسان خبره سمپاشی هستند که سال ها با استفاده از سموم قوی حشرات موذی منازل را ریشه کن کرده اند. استفاده از سموم ترکیبی باعث ماندگاری حداکثر سموم در محیط و کاهش دفعات سمپاشی مجدد منازل می شود.

سوسک فاضلاب

سمپاشی سوسک فاضلاب فوری انجام می شود. تخم ریزی این حشرات به دلیل وجود غذا و گرما در منازل به سرعت انجام می شود. برای ریشه کنی سوسک حمام یا سوسک فاضلاب باید از سموم قوی د.د.ت استفاده شود که حتی روی تخم این حشرات تاثیر می گذارد و آنها را نابود می کند. کارشناسان شرکت هایی که در زمینه حشره شناسایی تحصیلات دانشگاهی دارند در انتخاب سموم و دوز مناسب آنها کمک زیادی به شما می کنند. استفاده غیر اصولی از سموم قوی در محیط و آغشته شدن مواد غذایی به این سموم ممکن است باعث مرگ انسان شود. بیشتر سموم استفاده شده به منظور مرگ حشراتی مانند سوسک های فاضلاب از نوع سموم گازی هستند که باید با حداقل دوز مناسب در محیط های بسته مانند منازل استفاده شوند. به طور خلاصه برای مبارزه و ریشه کنی سوسک فاضلاب در منازل دو پیش شرط اساسی لازم است:

داشتن تجهیزات و ادوات فنی به منظور اسپری کردن سموم در تمامی بخش های منازل و حتی فاضلاب ها و دارای بودن اکیپ ماهر که بتواند این سموم را به صورت صحیح در تمامی بخش های محیط پراکنده کند به صورتی که این سموم بیشترین پایداری را در محیط بسته داشته باشند. بیشتر سوشک های حمام بیماری های تنفسی و آلرژی را به وجود می آورند به همین منظور باید از تشدید آنها در محیط به سرعت جلوگیری شود. بیماری هایی مانند وبا؛ اسهال میکروبی با تک یاخته ها ، تب تیفوئیدی و تخم ریزی انگل ها از مهم ترین مشکلاتی است که این سوسک ها برای انسان به وجود می آورند.

سمپاشی سوسک فاضلاب سفید

گونه خاصی از سوسک های فاضلاب هستند که به رنگ سفید دیده می شوند. اکثر این سوسک ها به سرعت در محیط هایی مانند حمام تخم ریزی و تکثیر می شوند به همین منظور برای جلوگیری از تکثیر این گونه از حشرات در محیط هایی مانند حمام و سرویس بهداشتی بهتر است از سموم گچی یا سموم روغنی مایع استفاده شود اما این سموم باید در دوز مناسب استفاده شوند که خطر بیماری های پوستی برای انسان ایجاد نکنند. همچنین با توجه به ماندگاری بالا این سموم در محیط باید مراقب کودکان و حیوانات خانگی باشید. هدف بیشتر شرکت های سمپاشی ایجاد امنیت بهداشتی انسان در محیط منزل است. استفاده از این سموم جلوی نشر آلودگی در محیط منازل یا سایر محیط های بسته را می گیرد.

سمپاشی سوسک فاضلاب شهری

سم ضد سوسک اغلب برای حشراتی مانند سوسک های فاضلاب شهری استفاده می شود. برای کاهش رشد سوسک های فاضلاب اغلب سمپاشی های گشترده توسط شرکت آب و فاضلاب و شهرداری انجام می شود. سمپاشی سوسک فاضلاب به صورت دوره ای توسط این مراکز انجام می شود درنتیجه تا حدودی با استفاده از روش های ویژه سمپاشی تکثیر این حشرات محدود شده است. اما با این وجود باز هم تعداد زیادی از این سوسک ها را در منازل می بینیم. امروزه استفاده از سموم گچی ضد سوسک موجود در بازار تا حدود زیادی تکثیر این حشرات را در منازل محدود کرده است. اما استفاده از خدمات شرکت های سمپاشی منازل گاها نیاز به سمپاشی مجدد را 4 یا 5 سال از بین می برد.