سمپاشی ساختمان

وجود حشرات و انواع سوسک های ریز و درشت یکی از معضلات زندگی شهرنشینی محسوب می شود. وجود آفات و حشرات نه تنها باعث ایجاد رعب و وحشت می شود، بلکه سلامتی افراد را نیز با خطر مواجه می کند.

برای اطلاع از وجود آفات در خانه باید با علائم و نشانه های آن آشنا شوید و در صورت مشاهده این علائم به سرعت نسبت به رفع آن اقدام نمایید. امروزه سمپاشی ساختمان رواج بسیاری پیدا کرده و افراد زیادی برای رهایی از انواع سوسک های ریز و درشت ساختمان خود را سمپاشی می کنند.

همواره یکی از دغدغه های ساکنین می باشد. سوسک، حشره، ساس و ... ممکن است در همه خانه رشد و تکثیر پیدا کنند. استفاده از حشره کش ها یک درمان موقتی بوده و تنها تعداد محدودی از حشرات را از بین می برد.

 بنابراین برای از بین بردن کامل و ریشه کن کردن آن ها باید از سموم مخصوص استفاده کرد. امروزه سموم زیادی وارد بازار شده اند که هر کدام دارای کیفیت و کاربردهای متفاوتی می باشند. بنابراین بهتر است قبل از استفاده از سموم با یک متخصص مشورت کرده تا هم در هزینه شما صرفه جویی شود و هم باعث آسیب رساندن به شما نشود.

ولی لازم است قبل از استفاده از سموم بیشتر با آن حشره آشناشده تا بتوانید راحت تر آن را از بین ببرید. پیشنهاد ما به شما استفاده از شرکت سمپاشی می باشد تا علاوه بر استفاده از سموم باکیفیت و بی ضرر، آفات ساختمان شما را ریشه کن کنند.

شرکت سمپاشی در هنگام سمپاشی خصوصا سمپاشی ساختمان از سموم مخصوص و به میزان معین برای از بین بردن انواع آفات مانند ساس، سوسک ها، عنکبوت، موش، مورچه، کنه، کک، موریانه و ... استفاده می کنند و به طوری این مواد را در ساختمان پخش می کنند که ضرری متوجه ساکنین ساختمان نشود.

سمپاشی ساختمان

برای سمپاشی باید از سموم مخصوص همان گیاه استفاده کنید و در صورتی که تخصصی در این زمینه ندارید، بهتر است از شرکت های سمپاشی کمک بگیرید. 
ساختمان ها علاوه بر آفات گل و گیاه می توانند بستری برای رشد و تکثیر حشرات مزاحم نیز شوند. حشرات مزاحمی همچون سوسک یکی از معضلات هر ساختمانی می باشد که باید از ورود آن به داخل منزل جلوگیری شود.

برای این کار بهتر است همواره ساختمان و خانه خود را تمیز نگه دارید. برای جلوگیری از ورود حشرات موذی و مزاحم به داخل ساختمان باید تمامی دریچه های فاضلاب را پوشانده و لوله کشی های پوسیده ساختمان را تعویض نمایید.


برای این که آفات به طور کلی و به صورت اصولی از ساختمان شما ریشه کن شوند بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید تا با سمپاشی ساختمان به شکلی اصولی باعث خلاصی از شر آفات به صورت دائم شوید.

سمپاشی ساختمان - قیمت سمپاشی ساختمان

راه های ورود آفات و حشرات موذی به داخل خانه

حشرات از راه های زیادی می توانند به ساختمان وارد شوند زیرا این حیوانات همواره در جستجوی غذایی برای خوردن هستند. در نتیجه باید تمامی دریچه های فاضلاب را ببندید زیرا اولین جایی که حشرات از طریق آن وارد خانه می شوند فاضلاب ها هستند بنابراین باید تمامی دریچه های فاضلاب را بپوشانید. 


از دیگر مکان هایی که بستر مناسبی برای رشد و تکثیر آفات است، نم و رطوبت در خانه می باشد. بنابراین در صورتی که نمی در خانه خود مشاهده کردید به سرعت نسبت به رفع آن اقدام نمایید و همچنین تمامی لوله کشی های ساختمان را بررسی کنید تا در صورت مشاهده پوسیدگی یا نشتی آن را تعویض نمایید.

چرا برای سمپاشی ساختمان از یک متخصص کمک بگیریم؟

برای از بین بردن حشرات راه حل های زیادی وجود دارد ولی برخی افراد با راه حل های پیش پا افتاده و غیر حرفه ای این حشرات را از بین می برند. باید بگوییم که برخی از روش ها موقتی بوده و بعد از مدتی مجدد آفات شروع به رشد و تکثیر می کنند.

بنابراین باید از راه حل هایی استفاده کنید که این حشرات مزاحم را به صورت دائمی از بین ببرند. شرکت های سمپاشی شناخت کاملی بر روی هر یک از این حشرات مزاحم داشته و راه های ریشه کن کردن آن ها را نیز به درستی بلدند.

برخی از این شرکت ها از سموم دست ساز استفاده می کنند تا بی خطر بوده و با سرعت حشرات موذی و آفات را از ساختمان ریشه کن کنند.


لازم به ذکر است که برخی از حشرات موذی مانند ساس و شپش به راحتی و با سموم خانگی از بین نرفته و همچنان به رشد و تکثیر خود ادامه می دهند، برای این قبیل از حشرات باید از سموم مخصوصی استفاده شود. در نتیجه برای از بین بردن آفات و حشرات مزاحم در خانه بهترین راه حل تماس با شرکت های سمپاشی می باشد. 

چرا باید در هنگام مشاهده آفات زودتر برای از بین بردن آن اقدام نماییم؟

آفات و حشرات مزاحم علاوه بر آسیبی که به سلامتی شما و افراد حاضر در خانه می زنند، می توانند باعث آسیب رساندن به ساختمان و لوازم موجود در آن نیز شوند و در صورتی که به آن رسیدگی نشود رشد و تکثیر پیدا کرده و به سرعت کل ساختمان را در بر می گیرند و باعث تخریب دیوار و کف ساختمان می شوند.

بنابراین باید هر چه زودتر از شر این موجودات مزاحم خلاص شوید. برای این کار سریع ترین و بهترین راه تماس با شرکت های سمپاشی می باشد.

سمپاشی ساختمان - قیمت سمپاشی ساختمان

چرا بهتر است سمپاشی را به شرکت های سمپاشی بسپاریم؟

شرکت سمپاشی با شناخت و تجربه ای که در این زمینه دارند قادر هستند بهترین سم را برای ساختمان شما انتخاب کنند تا علاوه بر از بین بردن کامل آفات ساختمان، از سم هایی استفاده می کنند که ضرری برای ساکنین نداشته باشد.
این شرکت ها از لباس های مخصوصی در هنگام سمپاشی استفاده می کنند تا آسیبی به پوست و ریه وارد نشود.
شرکت های سمپاشی دارای لوازم و تجهیزات کامل سمپاشی بوده و مراحل سمپاشی را در سریع ترین زمان و به بهترین نحو انجام می دهند.
همچنین این افراد اطلاعات کامل از زمان مناسب سمپاشی داشته و باعث دفع راحت حشرات می شوند.


علاوه بر آن این افراد با گرفتن درزها و محل های نفوذ حشرا، از ورود مجدد آن ها جلوگیری می کنند.

لزوم سمپاشی دوره ای

برای جلوگیری از ورود مجدد حشرات در ساختمان بهتر است هر شش ماه یک مرتبه سمپاشی تکرار شود. با گرم شدن هوا حشرات و سوسک ها شروع به تخم گذاری می کنند و بهترین زمان برای از بین بردن آن ها قبل از شروع فصل گرما می باشد.
زمان بعدی برای سمپاشی در زمستان و در شروع فصل سرما بوده که حشرات سر از تخم بیرون می آورند و قبل از پخش شدن آن ها باید از بین بروند.

بهترین زمان برای سمپاشی ساختمان چه زمانی است؟

زمان دقیق برای سمپاشی ساختمان به نوع حشره و آفات موجود در خانه بستگی دارد. شما برای سمپاشی کردن ساختمان ابتدا باید نوع حشرات موجود در خانه را مورد بررسی قرار داده و بر اساس آن با کمک یک مشاور زمان دقیق سمپاشی خانه را تعیین کنید. برخی از سمپاشی ها در یک مرحله و برخی دیگر در چند مرحله صورت می گیرد.

خطرات ناشی از سمپاشی ساختمان

استفاده دائم و بدون آگاهی از سوسک کش ها می تواند آسیب های جدی به سلامتی ساکنین وارد کند. سمپاشی ناشیانه و غیر استاندارد می تواند باعث مسمومیت اعضای خانواده شده و برای آن ها مضر باشد.

در نتیجه توصیه می شود خدمات سمپاشی ساختمان را به افراد حرفه ای و متخصص بسپارید تا با استفاده از سموم مخصوص نه تنها مشکلی را برای سلامتی ساکنین ایجاد نکند، بلکه به صورت کامل سوسک ها را ریشه کن کند.

آیا سمپاشی رستوران می تواند بر روی سلامت غذا تاثیر بگذارد؟

رستوران ها از جمله مکان هایی هستند که به دلیل وجود مواد غذایی مختلف همواره در معرض نفوذ انواع سوسک ها و حشرات قرار دارند به همین دلیل باید به صورت مرتب سمپاشی شوند.

ولی نکته ای که در این میان وجود دارد این است که آیا سموم کیفیت غذا را به خطر می اندازد؟ در صورتی که سموم استفاده شده استاندارد و مورد تایید وزارت بهداشت باشد خیر هیچ گونه تاثیری بر روی کیفیت مواد غذایی نخواهد داشت. در نتیجه برای سمپاشی رستوران ها بهتر است از شرکت های سمپاشی کمک گرفت.

سمپاشی ساختمان - قیمت سمپاشی ساختمان

راه های انتقال سموم به داخل بدن

آفت کش ها از طریق های مختلفی وارد بدن می شوند که یکی از رایج ترین آن ها مواد خوراکی می باشد. بنابراین باید پیش از سمپاشی مواد غذایی خوراکی را از منزل خارج کنید و در صورتی که مواد غذایی به سم آلوده شد آن را دور بریزید.

از دیگر راه های ورود آفت کش ها به بدن، از طریق تنفس می باشد. سموم از خود گازهایی تولید می کنند که می تواند ضرر بسیار زیادی به ریه ها و سلامتی افراد وارد کند. خصوصا افرادی که دارای مشکلات تنفسی هستند، بیشتر در معرض این خطر قرار می گیرند. بنابراین بهتر است که پیش از شروع کردن سمپاشی، ساکنین را از خانه خارج کرده تا خطری آن ها را تهدید نکند.

همچنین از طریق پوست نیز می توانند این سموم وارد بدن شوند. آفت کش ها و سموم به سرعت از طرق پوست و چشم وارد بدن می شوند وتاثیر سریعی بر روی بدن دارند. در صورتی که این سموم با پوست شما تماس پیدا کرد آن را به دقت با آب و صابون بشویید.

مراقبت های لازم برای سمپاشی ساختمان

مراحل قبل از سمپاشی

_بهتر است قبل از سمپاشی، لوازم خانه را از دیوار دور کرده و روی آن ها را پوشانده تا سم به آن ها نفوذ نکنند.
_تمامی مواد غذایی را به خوبی پوشانده تا به سم آلوده نشوند.
_از میزان غلظت سم ها اطلاع پیدا کنید.
_از بو کردن سم خودداری نمایید.
_پیش از انجام مراحل سمپاشی باید تمام ساکنین خانه خصوصا کودکان و افراد مسن را از ساختمان خارج نمایید.
_درب و پنجره های خانه را باز کنید.
_در هنگام خرید سم با در نظر گرفتن نوع آفات از یک متخصص کمک بگیرید.

هنگام سمپاشی

_در هنگام سمپاشی از ماسک، دستکش، لباس مخصوص و سایر لوازم بهداشتی استفاده کنید.
_سم را بو نکنید.
_از سم های مرغوب و با کیفیت استفاده کنید.
_در طول مدت سمپاشی از خوردن و آشامیدن بپرهیزید.

سمپاشی ساختمان - قیمت سمپاشی ساختمان

مراقبت های بعد از سمپاشی

_ تختخواب ها و تمام لوازمی که به سم آلوده شده را شسته و تا دو روز در معرض آفتاب قرار دهید تا ضدعفونی شوند.
_ بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از سمپاشی بهتر است خانه خالی از سکنه باشد زیرا هنوز هوای خانه آلوده به سم است.
_ تا دو روز پس از سم پاشی پنجره ها را باز نگه دارید.
_ هنگام سمپاشی در جهت وزش باد قرار بگیرید.
_ با استفاده از جاروبرقی تمام قسمت های سمپاشی شده را تمیز کنید. حتما کیسه جاروبرقی را دور بیندازید.
_ تمام سطوح آشپزخانه را به صورت صحیح تمیز نمایید.
_ ظروف آشپزخانه را ضدعفونی نمایید.
_ برای نظافت خانه حتما از دستکش استفاده کنید.
_ بعد از سمپاشی تا مدتی وارد ساختمان نشوید.
_ از تمیز کردن ساختمان به محض سمپاشی اجتناب کنید.
_ مواد غذایی آغشته به سموم را دور بریزید.
_ به محض اتمام مراحل سمپاشی دست و صورت خود را کامل بشویید.
_ فورا بعد از سمپاشی دوش بگیرید.
_ لباس های در معرض سم را شسته و در زیر تابش خورشید آویزان کنید.
_ تا ۴۸ ساعت بعد از سمپاشی از ورود به خانه خودداری کنید، خصوصا افرادی که دارای بیماری های پوستی و یا تنفسی هستند.

پیشگیری از ورود حشرات و سوسک

بهتر است پیش از ورود سموم به داخل ساختمان از ورود آن جلوگیری شود. یکی از رایج ترین راه های جلوگیری از رشد و تکثیر حشرات و آفات در ساختمان نظافت مرتب و روزانه ساختمان می باشد. در صورتی که چربی و یا مواد غذایی در ساختمان باقی بماند، ممکن است بستری برای تجمع میکروب و حشرات فراهم گردد.

از دیگر راه هایی که موجب جلوگیری از ورود حشرات و آفات به داخل می شود قرار دادن درپوش ها بوده که به راحتی می توان راه های نفوذ را بر روی آن ها بست. همچنین باید درزها و شکاف های ساختمان را به خوبی گرفت تا مانع از ورود حشرات و سوسک ها به داخل ساختمان شد.

استفاده از سطل های زباله درب دار از دیگر روش های پیشگیری از ورود حشرات و سوسک ها به داخل ساختمان می باشد. همچنین باید به صورت روزانه زباله ها را از ساختمان خارج کرد تا بستری برای رشد و تکثیر آن ها فراهم نشود.

سمپاشی در منزل

برخی از افراد بدون هیچ گونه اطلاع و آشنایی با سموم و نحوه سمپاشی، اقدام به سمپاشی ساختمان می کنند. این کار اشتباه بوده و ممکن است باعث بروز بیماری و آسیب رساندن به سلامتی افراد شده و سمپاشی را بی اثر کند.

برای این که سمپاشی اثربخش بوده و آسیبی به سلامتی ساکنین وارد نشود بهتر است از یک کارشناس کمک گرفته شود. بهترین راه برای سمپاشی منزل استفاده از شرکت های سمپاشی می باشد.

انواع حشرات و آفات مضر

سوسک ها

سوسک ها در دو نوع ریز و درشت وجود دارد. این موجودات معمولا در شب ها و در تاریکی در خانه تردد می کنند و باعث انتقال بیماری ها به تمامی نقاط خانه می شوند و همین امر بیماری های بسیاری را با خود به دنبال دارد.

ساس

از دیگر حشرات و آفات مشکل ساز در خانه ساس می باشد. ساس ها معمولا از طریق جعبه و یا لوازمی که از بیرون وارد خانه می شوند در ساختمان پخش می شود به همین دلیل بهتر است که در هنگام خرید جعبه های آن را در خانه نگه ندارید.

هزینه سمپاشی ساختمان

سمپاشی ساختمان مراحل پیچیده ای دارد و عوامل متعددی بر روی قیمت سمپاشی تاثیر گذار می باشد از جمله تاثیر گذارترین آن ها به شرح زیر می باشد:
_ هر چه متراژ ساختمان بیشتر باشد، قیمت سمپاشی ساختمان نیز بیشتر می شود.
_ هر چه تعداد واحدها بیشتر باشد هزینه سمپاشی کم تر می شود زیرا هزینه کل بین تمام ساکنین تقسیم بندی می شود.
_ نوع حشرات و سموم به کار رفته در هنگام سمپاشی نیز بر روی قیمت آن تاثیر گذار می باشد.
_ مدت زمان مورد نیاز برای سمپاشی نیز از دیگر عوامل موثر بر روی قیمت سمپاشی ساختمان می باشد.
_ هزینه رفت و آمد نیز بر روی هزینه سمپاشی محاسبه می شوند. البته لازم به ذکر است که برخی شرکت های سمپاشی هزینه ایاب و ذهاب را به صورت رایگان ارئه می دهند.
نکته: توصیه می شود در هنگام سمپاشی با دیگر واحدهای ساختمان نیز مشورت کنید تا تمامی واحدهای ساختمان را نیز سمپاشی کرده و با این کار آفات و حشرات را از کل ساختمان ریشه کن نمایید.

نکات قابل توجه در هنگام سمپاشی ساختمان

_ انتخاب سمی مناسب با توجه به نظریه کارشناسان
_ مطالعه برچسب سم و خواندن توصیه ها و روش استفاده از آن
_ آماده کردن خانه و خروج ساکنین منزل خصوصا کودکان و سالمندان
_ پوشاندن روی مواد غذایی
_ تعیین مناسب ترین زمان جهت سمپاشی با توجه به نوع حشرات

روش کاهش هزینه سمپاشی ساختمان

برای از بین بردن آفات و حشرات موذی با قیمتی مناسب تر و کاهش هزینه های سمپاشی بهتر است طی یک برنامه هماهنگ و برنامه ریزی شده کل واحدهای ساختمان سمپاشی شود. زیرا ممکن است حشرات از واحدهای بغلی وارد خانه ما شوند، در نتیجه بهترین راه ریشه کردن آن سمپاشی کل واحدهای ساختمان می باشد.

شناسایی نوع آفات نیز باعث کاهش هزینه های سمپاشی ساختمان می شود. بنابراین بهتر است ابتدا نوع سم و آفات را تشخیص داده و سپس مطلبق با نوع آفات سم مخصوص آن را استفاده نمایید.

سمپاشی ساختمان در تهران

وجود آفات و حشرات همواره از نگرانی و مشکلات پایتخت نشینان می باشد و باید هر چه سریع تر نسبت به رفع آن اقدام شود. بهترین راه سمپاشی ساختمان در تهران استفاده از شرکت های سمپاشی می باشد.

شرکت پاکان مروارید با داشتن نیروهای متخصص و با تجربه در زمینه شناخت انواع سموم و با داشتن تجهیزات لازم می تواند به راحتی و در کوتاه ترین زمان آفات و حشرات را از بین ببرد.

مدت زمان مورد نیاز برای سمپاشی ساختمان

مدت زمان سمپاشی ساختمان به عوامل زیادی بستگی دارد که ازجمله آن می توان به متراژ ساختمان، نوع مکان و ... اشاره کرد. ولی در صورتی که از شرکت های سمپاشی برای این کار کمک بگیرید، به دلیل تجهیزات و تجربه ای که در این زمینه دارند، زمان کمتری برای این کار صرف می شود.

چه زمانی ساختمان را تمیز کنیم؟

بهتر است تا حداقل ۲۴ ساعت پس از اتمام سمپاشی از تمیز کردن ساختمان خودداری کنید تا سموم به طور کامل تمامی آفات و حشرات را از بین برد و ترجیحا تا زمان تمیز کردن خانه ساکنین خصوصا کودکان و افراد سالخورده وارد خانه نشوند. بعد گذشت از ۲۴ ساعت از اتمام مراحل سمپاشی باید تمامی سطوح ومحل های سمپاشی با دقت و به صورت کامل ضدعفونی شود.

راه های پیشگیری از ورود آفات به ساختمان

تنها از بین بردن آفات و حشرات کافی نبوده و باید آنها را به صورت کامل ریشه کن کرد. برای این کار باید راه های ورود به آفات به داخل را نیز از بین برد. درپوش های فاضلاب، انباری، مکان های آلوده و یا کم استفاده و ... از جمله مکان هایی هستند که حشرات می توانند مجدد از این طریق وارد خانه شوند.

سخن پایانی

برای از بین بردن کامل حشرات و آفات بهتر است از شرکت های سمپاشی سوسک ریز کمک بگیرید. شرکت های سمپاشی با توجه به تجربه و تخصص خود بهترین و مناسب ترین سم را برای ساختمان شما در نظر می گیرند.

همچنین این شرکت ها با استفاده از لوازم و تجهیزات کامل سمپاشی باعث تسریع در کار سمپاشی و از بین بردن کامل حشرات و ریشه کن شدن آن ها می شود.شما می توانید با مراجعه به وبسایت پاکان مروارید با مشاورین و کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

همکاران ما در شرکت سمپاشی پاکان مروارید آماده پاسخگویی به تمام سوالات مشتریان محترم می باشند.