سمپاشی خانه یکی از اقدامات اساسی پیش گیری و مبارزه با هجوم حیوانات موذی به محیط زندگی است. حتی در محیط های روستایی با شروع فصل گرما سمپاسی خانه و منازل بر سمپاشی باغات و زمین های کشاورزی ارجعیت دارد. ورود بعضی حیوانات موذی مانند موش یا خزندگان به محیط زندگی جان انسان را تهدید می کند. بسیاری از این حیوانات ناقلین بیماری های مانند طاعون یا سیاه سرفه هستند در نتیجه برای انسان بسیار مضر می باشند. سمپاشی خانه با توجه به اهمیت و ضرورت آن باید با راه کارهای اصولی و به دور از آلودگی محیط زیست باشد. از آنجا که اغلب محیط منزل بسته است باید سمپاشی با حداقل دفعات و ماندگاری بالا انجام شود.

سمپاشی خانه

سمپاشی خانه یکی از اقدامات محافظتی به منظور جلوگیری از ورود و زاد و ولد حیوانات موذی در خانه است. سموم باید با دوز مناسب در محیط های بسته مانند منازل و محیط کار استفاده شوند. گاها استفاده از سموم غلیظ در محیط خانه یا محل کار باعث ایجاد مسمومیت های تنفسی و غذایی برای انسان و حیوانات خانگی می شود. به همین منظور سمپاشی باید با نظارت افراد خبره تکنسین های کارآمد این زمینه انجام شود. هزینه سمپاشی خانه و محیط های بسته معمولا به متراژ محیط بستگی دارد و اغلب با این روش محاسبه می شود.البته این هزینه برای محیط های بزرگ مانند کارخانه ها معمولا با روش های دیگری قابل براورد است. کیفیت سمپاشی در محیط های بسته جایگاه ویژه ای دارد زیرا استنشاق بخارات ناشی از سمپاشی های غیراصلی باعث ایجاد بیماری های قلبی و ریوی برای اهالی خانه می شود.

استفاده از سمپاشی های اصولی و در بازه زمانی مناسب باعث ماندگاری بیشتر سموم و از بین بردن تعداد بیشتری از جمعیت حشرات و حیوانات موذی می شود. اغلب مساعد ترین شرایط برای انجام سمپاشی منازل در فصول گرم سال است و سمپاشی حشرات خانه در این فصل به وفور انجام می شود. سموم گازی نسبت به سموم مایع و جامد نیاز به مراقبت بیشتری دارند. معمولا برای سمپاشی سوسک خانه و حشرات بیشتر از سموم گازی به صورت اسپری استفاده می شود.

نحوه سمپاشی خانه و شرکت

نوع استفاده از سموم و نحوه سمپاشی به صورت تخصصی مشخص می شود. یکی از مهم ترین سمومی که در اغلب اوقات برای از بین بردن خزندگان کوچک و موش های خانه استفاده می شود د.د.ت است. استفاده از این سم قوی در منازل باید با احتیاط کامل باشد زیرا معمولا این سموم به حدی قوی هستند که استفاده در دوز غیر مناسب باعث سقط جنین و بیماری های عصبی می شود. گاها ریختن این سموم در چاه فاضلاب باعث از بین بردن میکروارگانیسم ها می شود و به سلامت محیط زیست آسیب وارد می کند. نکته بعدی در سمپاشی موش خانه این است که تا حد ممکن از سموم نباتی برای سمپاشی استفاده نشود. استفاده از سموم شیمیایی باید به صورت تخصصی و ترکیبی باشد و تا حد ممکن با حداقل دفعات تکرار انجام شود.

اقدامات پس از سمپاشی خانه

توجه کنید خانه محل زندگی است پس اقدامات پس از انجام سمپاشی برای آن باید به صورت جدی انجام شود. زمان مناسب سمپاشی باید با مشورت کارشناسان شرکت سمپاشی منازل مشخص شود. سعی کنید تا حد ممکن در زمان سمپاشی در منزل حضور نداشته باشید. تمامی لوازم منزل در زمان سمپاشی با مایعات پوشیده شده باشند تا به سموم آغشته نشوند. پس از اتمام سمپاشی تا حد ممکن تا چند روز در منزل حضور نداشته باشید و کلیه حیوانات خانگی را از محیط دور کنید. پس از ورود به خانه در و پنجره را باز کنید تا میزان زیادی از بخارات سمپاشی خارج شود. سپس کاملا منافذ را ببندید تا از ورود مجدد حیوانات موذی به محیط جلوگیری کنید. مواظب باشید مواد غذایی در انبار به سموم آغشته نشوند. باید سمپاشی خانه تضمینی و بدون نقص باشد.

سمپاشی خانه در تهران

به دلیل زندگی آپارتمانی در شهرهای بزرگ مانند تهران سمپاشی حتما باید توسط شرکت های بزرگ سمپاشی و به صورت جمعی انجام شود. قیمت سمپاشی خانه در تهران همانند سایر شهرها محاسبه می شود. سموم گیاهی درجه پایین و محتوی دکلره بهترین سموم سمپاشی هستند که حتی اثرات انها می تواند تا 40 سال در محیط باقی بماند.