شته ها چه موجودی هستند؟

به نظر می رسد که شته ها راه خود را در هر باغ پیدا می کنند. آن ها حشرات کوچک و نرم هستند که تقریبا در تمام مناطق زنده می مانند. شته ها سریع تکثیر می شوند، پس مهم است که قبل از شروع تولید مثل، آن ها را تحت کنترل داشته باشیم و سمپاشی شته را به موقع انجام دهیم. در یک فصل تعداد زیادی تولید مثل دارند و خبر خوب این است که آن ها تمایل به حرکت آرام دارند و از این بابت کنترل آن ها دشوار نیست.

شناسایی شته ها

شته ها موجودات بسیار کوچکی هستند (حتی اندازه بالغ ها زیر اینچ می باشد) و اغلب با چشم غیر مسلح قادر به تشخیص نیستند. گونه های مختلف این این حشره می توانند سفید، سیاه، قهوه ای، خاکستری، زرد یا حتی صورتی باشند! بعضی از آن ها ممکن است دارای پوشش مومی و یا پشمالو داشته باشند. آن ها بدن های گلابی شکل با شاخک طولانی دارند؛ بیشتر گونه ها دارای دو شاخک کوتاه در انت های خود می باشند که به آن ها اصطلاحا cornicles گفته می شود.

شته های بالغ معمولا بدون بال هستند، ولی برخی از ان ها در هنگام افزایش جمعیت و به اتمام رسیدن غذای مناسب می توانند بالدار شوند و به روی گیاهان دیگر سفر کنند و خود را تکثیر کنند و زندگی جدیدی را آغاز نمایند. شته ها معمولا در گروه های بزرگ تغذیه می کنند، با این حال ممکن است گاهی اوقات آن ها را بصورت انفرادی و یا در دسته های کوچک ببینیم. در حالی که شته ها به طور کلی از انواع مختلفی از گیاهان تغذیه می کنند، گون های مختلف شته ها می توانند مختص گیاهان خاص باشند. به عنوان مثال، برخی از گونه ها ازشته ها فقط از سیب زمینی، لوبیا، کلم، ملون ها، سیب و... تغذیه می کنند.