سمپاشی حشرات

با رسیدن فصل گرما و شروع هوای گرم حشرات موذی در خانه مشاهده می شود. سوسک، ساس، پشه، مگس و سایر حشراتی که باعث آزار می شود، می تواند دردسرای بسیاری را با خود به همراه داشته باشد. گاهی مشکل تنها با یک اسپری و حشره کش حل می شود ولی گاهی به قدری مشکل بزرگ است که به این راحتی ها قابل حل نیست. سمپاشی حشرات ساده ترین و موثرترین راه برای رهایی از شر حشرات موذی بوده و در صورتی که به درستی و به صورت اصولی صورت گیرد، برای همیشه مشکل شما حل خواهد شد.

راه های ورود حشرات به داخل خانه

معمولا هدف از ورود حشرات در خانه پیدا کردن غذا می باشد. حشرات موذی هوای گرم و تاریک را دوست دارند و در خانه به دنبال مکان های دور از دسترس می گردند تا در آن رشد و تکثیر پیدا کنند. حشرات موذی از طریق درزهای موجود در خانه، سوراخ ها، مکان های مرطوب، لوازم خریداری شده و ... وارد خانه می شوند.

راه های ورود حشرات به داخل خانه

تاثیر انتخاب سم مناسب برای از بین بردن حشرات

هر کدام از حشرات در مقابل سموم ها رفتار مختلفی از خود نشان می دهند. بنابراین برای این که حشرات موجود در خانه را از بین ببرید ابتدا باید آن ها را شناسایی کرده و سپس سم تاثیرگذار بر روی آن ها را انتخاب کنید. از طرفی ممکن است که سموم تاثیر منفی را بر روی سلامت بدن بگذارد به همین دلیل برای انتخاب سموم و آفت کش ها باید از سموم مناسب و کم خطر استفاده کرد.

مراحل سمپاشی حشرات

در هنگام سمپاشی ابتدا باید سموم مناسب را خریداری کنید تا در عین این که حشرات را از بین ببرد، آسیبی به سلامتی افراد وارد نکند.

پس از انتخاب سم مناسب روی تمامی لوازم موجود در خانه را پوشانده و مواد غذایی را از خانه خارج کنید.

سپس تمامی ساکنین و حیوانات خانگی و گلدان ها را نیز از خانه خارج بیرون ببرید.

برای این که در هنگام سمپاشی آسیبی به سلامتی شما وارد نشود باید لباس مخصوص پوشید. این لباس باید به گونه ای باشد که تمامی بدن شما را اعم از موها بپوشاند. بنابراین دستکش، کفش مخصوص، ماسک و عینک فراموش نشود.

برای این که سموم وارد ریه نشود باید از ماسک های فیلتردار استفاده گردد. در صورت عدم دسترسی به ماسک از یک دستمال مرطوب استفاده کنید.

برای این که تمامی حشرات را از بین ببرید باید حواستان به نقاط دور از دسترس باشد. توجه کنید که در هنگام سمپاشی زیر فرش، درز مبلمان، بین کابینت ها و ... نیز نادیده گرفته نشود.

برای این که سمپاشی تاثیرگذار باشد بهتر است به صورت دوره ای آن را تکرار کنید تا مانع از رشد و تکثیر مجدد حشرات شوید.

مراحل بعد از سمپاشی

بهتر است تا 24 ساعت پس از سمپاشی از شستن و پاک کردن سطوح آغشته به سم خودداری کنید تا در صورت زنده بودن احتمالی، حشرات در تماس با سموم از بین بروند.

ساکنین ترجیحا تا دو روز پس از سمپاشی به خانه وارد نشوند زیرا ممکن است به دلیل وجود گرد سم همچنان هوا آلوده باشد.

لباس های خود را از تن خارج کرده و آن ها را بشویید و در زیر آفتاب پهن کنید تا ضدعفونی گردد.

درب و پنجره ها را باز کرده و هواکش را روشن کنید تا هوای آلوده خانه تسفیه شود.

سپس به حمام رفته تا در صورت احتمال آغشته شده پوست به سم آن را از بین ببرید.

تمامی مواد غذایی آغشته به سم را دور بریزید.

سطوح و لوازم آغشته به سم را با استفاده از مواد ضدعفونی کننده به صورت کامل بشویید.

سمپاشی حشرات در تهران

ساختمان های تهران از جمله ساختمان هایی است که امکان ورود حشرات به داخل آن زیاد است. در صورتی که فرد تخصصی در انتخاب سم نداشته باشد ممکن است به سلامتی ساکنین خانه آسیب وارد کند به همین دلیل همواره کارشناسان توصیه می کنند برای سمپاشی حشرات از شرکت های سمپاشی کمک بگیرید تا با رعایت اصول بهداشتی و استفاده از سموم استاندارد علاوه بر ریشه کن کردن حشرات، سلامتی ساکنین را نیز حفظ کند.

سمپاشی حشرات و جانوران موذی از جمله مواردی است که باید در زندگی به آن اهمیت داده شود زیرا در صورت عدم انجام به موقع آن بیماری و خسارت های جبران ناپذیری به زندگی وارد خواهد شد.ما در این مقاله قصد داریم به بررسی عملیات سمپاشی صحیح و بهترین زمان سمپاشی حشرات و جانوران موذی بپردازیم با پاکان مروارید همراه باشید.

سمپاشی حشرات یک کار تخصصی بوده و نیاز به تجهیزات و تخصص و تجربه می باشد. حشرات می توانند به سرعت در خانه رشد و تکثیر پیدا کنند و باعث ایجاد بسیاری از بیماری ها شوند به همین دلیل باید در سریع ترین زمان آن ها را از بین برد. بهترین راه برای از بین بردن سریع و بدون بازگشت حشرات از خانه، سپردن مراحل سمپاشی به شرکت های سمپاشی می باشد تا علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه، باعث ریشه کن شدن حشرات از ساختمان شوند. 

سمپاشی حشرات در تهران

بهترین زمان سمپاشی حشرات و آفات

سمپاشی حشرات و آفات از جمله مواردی است که در صورت مشاهده و حضور آن ها در محیط زندگی سریعا جهت نابودی و از بین بردن آن ها اقدامات لازم را انجام دهیم.بسیاری از شرکت های سمپاشی خانه و سمپاشی حشرات می توانند شما را در این زمینه کمک کنند . با برقراری اولین تماس افراد و کارشناسان متخصص خود را به محل اعزام کرده تا با بررسی شرایط بهترین زمان سمپاشی حشرات و نوع سم استاندارد و میزان دوز آن را تعیین کنند.پاکان مروارید با فعالیت در زمینه سمپاشی حشرات و آفات می توانند در کمترین زمان و با هزینه مناسب عملیات سمپاشی را برای مشتریان محترم انجام دهد.کارشناسان سمپاشی پاکان مروارید آماده پاسخگویی و مشاوره به مشتریان هستند.

حشرات هر کدام در فصل خاصی از سال شروع به رشد و تکثیر می کنند به همین دلیل باید با توجه به نوع حشره زمانی را برای سمپاشی انتخاب کرد ولی از آن جا که اکثر حشرات در هنگام شروع گرما شروع به تخم گذای و تکثیر می کنند، بهترین زمان برای سمپاشی حشرات اردیبهشت ماه می باشد.

بهترین زمان سمپاشی حشرات و آفات

بهترین زمان سمپاشی ساس

حشره ساس به خصوص حشره از نوع تختخوابی شب برای نیش زدن انتخاب می کند که افراد در خواب بسر می برند و متوجه حمله آن ها نمی شوند و این حشرات بعد از نیش زدن ایمن می شوند و از بین بردن آن ها با مشکلاتی همراه است.برای رهایی و نابودی کامل این حشرات باید با مشاوره تیم حرفه ای پاکان مروارید بهترین زمان سمپاشی را انتخاب کنید و عملیات سمپاشی را با دقت و حساسیت بالا انجام دهید تا از رشد و تکثیر آن ها در محل زندگی جلوگیری کرده باشید.بهترین زمان سمپاشی حشرات ساس در اولین مشاهده آن هاست که باید سریعا اقدامات لازم جهت نابودی آن ها انجام شود تا از افزایش تعدا آن ها جلوگیری شود.
کارشناسان و مشاوران متخصص در زمینه سمپاشی بهترین زمان سمپاشی حشرات را موقع استراحت و عدم فعالیت آن ها می دانند برخی از حشرات در طول روز فعالیت دارند و برخی در طول شب با تشخیص درست حشره و نوع فعالیت آن می توان بهترین زمان سمپاشی حشرات را بدون ایمن کردن آن ها در محیط انجام دهیم.شرکت های سمپاشی دارای مجوز و تخصص در این زمینه می توانند شما را کمک کنند.آن ها با آموزش افراد  و برخورداری از کارشناسان مجرب ابتدا محیط را بررسی می کنند و با تشخیص دقیق نوع حشره بهترین سم با دوز مناسب را انتخاب کرده و عملیات سمپاشی را با رعایت نکات ایمنی انجام می دهند.

بهترین زمان سمپاشی سوسک

بهترین زمان سمپاشی سوسک و سایر حشرات موذی زمستان و پاییز است .بسیاری اط افراد بر این باور هستند که سمپاشی حشرات با گرم شدن هوا و شروع فصل تابستان انجام شود اما این دیدگاه کاملا اشتباه است زیرا حشرات و جانوران موذی در فصل پاییز و زمستان تخم ریزی و زادآوری دارند و در فصل گرما رشد می کنند و تعداد آن ها زیاد می شود.چنان چه سمپاشی سوسک را در فصل پاییز و زمستان انجام دهیم شاهد نابودی کامل سوسک ها در فصل تابستان خواهیم بود.پاکان مروارید خدمات با کیفیت و برتری در زمینه سمپاشی حشرات  و موجودات موذی برای مشتریان خود اراده می کند.این شرکت با برخورداری افراد متخصص و مجرب در کمترین زمان و با هزینه مناسب اقدام به سمپاشی و نابودی کامل حشرات خانه و آفات زمین های کشاورزی می کند.برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات سمپاشی پاکان مروارید می توانید با مشاورین مجموعه در ارتباط باشید.

پیشگیری از ورود حشرات

بهتر است پیش از ورود حشرات به داخل خانه از آن جلوگیری شود. برای این کار توصیه می شود که از شرکت های سمپاشی استفاده کنید. بهترین راه برای جلوگیری از ورود آفات و حشرات به داخل خانه تمیز نگه داشتن ساختمان می باشد. از جمله مکان هایی که بیشتر در معرض ورود حشرات و آفات هستند، انباری، سرویس بهداشتی و حمام می باشد و باید همواره به بهداشت این مکان ها توجه نمود.
مکان های دور از دسترس مانند پشت کابینت ها، زیر فرش ها، پشت یخچال و ... نیز از دیگر مکان هایی است که باید به صورت مرتب تمیز شده تا حشرات نتوانند در آن رشد و تکثیر پیدا کنند.

انواع سمپاشی حشرات

نوع حشرات در هنگام سمپاشی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا نوع سم و نحوه از بین بردن آن ها به نوع حشره موجود در ساختمان شما بستگی دارد.

انواع سمپاشی حشرات

سمپاشی سوسک درشت

سوسک ها از حشرات آشنا بوده که بسیار چندش آور هستند و باعث نگرانی بسیاری در افراد می شوند. سوسک ها اغلب از طریق دریچه های فاضلاب و مکان های کثیف وارد خانه شده و می توانند باعث انتقال بسیاری از بیماری ها شوند و از این رو باید سمپاشی سوسک درشت و از بین بردن آن ها را جدی گرفت.

سمپاشی سوسک ریز

سوسک های ریز از جمله سوسک هایی هستند که به سرعت رشد و تکثیر پیدا می کنند و باید سریع از بین برده شوند. سوسک های ریز اغلب در کابینت ها و در مکان های دور از دسترس پنهان می شوند و از بین بردن آن ها کار آسانی نمی باشد. این سوسک ها مقاومت بالایی در برابر سموم داشته و سمپاشی سوسک ریز و ریشه کن کردن آن ها یک کار تخصصی می باشد.

سمپاشی مورچه

مورچه ها از جمله حشرات کوچکی هستند که درصد آلودگی این حشرات در مقایسه با دیگر حشرات کمتر بوده ولی به سرعت می توانند در خانه شما تجمع کنند. این حشرات به مواد غذایی شما حمله کرده و سبب نگرانی اهالی خانه و ایجاد مزاحمت برای آن ها می شوند.

سمپاشی ساس

ساس ها حشرات ریزی هستند که از خون انسان تغذیه می کنند و می توانند عامل انتقال بسیاری از بیماری ها باشند. برای از بین بردن این حشرات ریز باید از شرکت های سمپاشی کمک بخواهید زیرا سرعت رشد و تکثیر این حشرات بالا بوده و به دلیل سایز کوچکی که دارند به راحتی قابل رویت نمی باشند.سمپاشی ساس یکی از راهکار مفید حل این مشکل است.

سمپاشی موش

یکی از معظلاتی که همواره در شهرها موجود استورود موش ها به داخل ساختمان و راه های از بین بردن آن ها می باشد. مقابله با موش ها کار آسانی نبوده و به دلیل سرعت عملی که دارند نمی توان آن ها را به راحتی در تله انداخت و برای از بین بردن آن ها باید از سموم مخصوص و روش های گوناگون استفاده کرد.

سمپاشی کنه

کنه ها عامل انتقال بسیاری از بیماری ها می باشند و در صورت چسبیدن به بدن به راحتی نمی توان آن ها را از پوست جدا کرد به همین دلیل باید به سرعت این حشرات مزاحم را از بین ببرید.

سمپاشی موریانه

موریانه ها از جمله حشرات بسیار آزار دهنده بوده که اصلی ترین عامل آن چوب های فرسوده می باشد. در نتیجه باید هر چه سریع تر اقدامات لازم برای از بین بردن این حشرات را انجام داد.

هزینه سمپاشی حشرات

حشره ها هر کدام برای از بین رفتن به سموم مخصوص نیاز دارند که این نوع سم و میزان استفاده از آن تاثیر زیادی بر روی قیمت سمپاشی دارد. از جمله عوامل دیگری که باعث تغییر قیمت سمپاشی می شود می توان به متراژ ساختمان، تعداد دفعات سمپاشی، نوع حشره، میزان رشد حشره و ... اشاره کرد.

سمپاشی حشرات در تهران

سمپاشی حشرات برای از بین بردن آفات کار تازه ای نبوده و مدت هاست که ساکنین با این مشکل درگیر هستند. وجود حشرات و مقاوم شدن آن ها در برابر سموم باعث شده که سم های موجود در بازار تنوع زیادی پیدا کنند به همین دلیل باید با این سوم آشنایی کاملی داشته باشید تا بتوانید حشرات و آفات موجود در خانه را از بین ببرید. از آن جا که سرعت رشد و تکثیر آفات و حشرات در خانه بالا می باشد، باید هر چه سریع تر برای از بین بردن آن ها در خانه از یک متخصص کمک بگیرید و بهترین راه استفاده از شرکت های سمپاشی می باشد. شرکت پاکان مروارید آماده خدمت رسانی به تمامی مناطق شرق و غرب و شمال و جنوب تهران در کوتاه ترین زمان ممکن می باشند.

تاثیر سموم بر روی سلامتی افراد

قطعا سمی موجود نیست که ضرری برای سلامتی افراد نداشته باشد ولی برخی از سم ها ضرر بسیار کمی بر روی سلامتی افراد داشته و تاثیر بیشتری بر روی حشرات دارند. همچنین میزان ماندگاری سموم در خانه نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و باید از سمومی استفاده شود که به سرعت بر روی حشرات تاثیر گذاشته و زود گرد و غبارهای موجود در آن از بین برود.
برخی از سموم به سرعت بر روی سلامتی افراد تاثیر گذاشته و باعث بروز بسیاری از بیماری ها می شود بنابراین بهترین کار سپردن سمپاشی حشرات به شرکت های سمپاشی می باشد. شرکت های سمپاشی کاملا با سموم موجود در بازار آشنا بوده و می توانند مناسب ترین وکم خطرترین سم را برای ساختمان شما استفاده کنند. همچنین تجهیزات سمپاشی باعث سرعت در کارها و تاثیر بیشتر می شود.

اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود حشرات

از جمله بهترین اقدام برای جلوگیری از ورود حشرات به داخل خانه، نظافت روزانه خانه می باشد. با تمیز نگه داشتن خانه می توانید مانع از ورود حشرات و آفات به داخل خانه شوید.
محیط های مرطوب نیز بستری مناسب برا برای رشد و تکثیر حشرات فراهم می کند و به همین دلیل باید خانه را خشک نگه دارید و رطوبت و چربی های موجود در خانه را از بین ببرید.
برای نگهداری مواد غذایی در خانه باید از ظروف در دار استفاده کنید تا هم بهداشت مواد غذایی شما حفظ شده و هم این که از رشد و تکثیر حشرات به داخل خانه جلوگیری نمایید.
درپوش های فاضلاب را بگذارید زیرا اولین مکانی که حشرات و آفات از طریق آن وارد ساختمان می شوند، چاه های آب و فاضلاب می باشد.
سطل های زباله به دلیل مرطوب بودن و منشا کثیفی در خانه، محل مناسبی برای رشد و تکثیر حشرات در خانه می باشند. بنابراین باید داخل سطل های زباله نایلون مخصوص زباله قرار دهید تا داخل زبال کثیف نشود. همچنین از سطل های زباله درب دار استفاده کنید تا حشرات نتوانند به آن وارد شوند.
بهتر است کارتن های لوازم خریداری شده را پیش از ورود به خانه دور بیندازید زیرا ممکن است که آفات و حشرات در آن لانه کرده باشند.

از بین بردن حشرات به روش های خانگی

برای از بین بردن حشرات به روش خانگی باید از سم های مخصوص استفاده کرد که برای این کار حتما نیاز است که با یک متخصص مشورت کنید تا سمی بی ضرر و تاثیر گذار را به شما پیشنهاد دهد.
در هنگام سمپاشی حتما باید از تجهیزات بهداشتی مخصوص همچون دستکش، ماسک، کفش مخصصو، لباس مخصوص و ... استفاده شود تا آسیبی به سلامتی افراد وارد نشود.
ساکنین خصوصا زنان باردار، کودکان، سالمندان و افراد بیمار باید حتما از خانه خارج شوند تا این سموم آسیبی به سلامتی آن ها وارد نکند.

از بین بردن حشرات به روش های خانگی

اقدامات پس از سمپاشی حشرات

۲۴ ساعت پس از اتمام سمپاشی باید تمامی ظروف آغشته به سم را با استفاده از شوینده ها ضدعفونی کنید.
تمامی سطوح را نیز با استفاده از دستمال آغشته به شوینده تمیز کنید.
تا ۴۸ ساعت پس از سمپاشی کودکان و سالمندان وارد خانه نشوند.
تمامی درزها و شکاف های خانه را پوشانده تا حشرات دیگر نتوانند به داخل خانه شما نفوذ کنند.
مکان های دور از دسترس مانند پشت کابینت ها را مرتب تمیز کنید.

پیشگیری از ورود حشرات

با سمپاشی حشرات کار شما تمام نشده و امکان ورود حشرات و آفات به داخل خانه وجود دارد به همین دلیل باید برای جلوگیری از ورود مجدد آن ها به داخل خانه راه های ارتباطی را مسدود کنید. یکی از راه های ورود حشرات به داخل خانه درزها و شکاف های موجو بر روی دیوارها و یا کفپوش می باشد. بنابراین تمامی درزهای موجود در پریز، رادیاتور و از این قبیل را بپوشانید.

از دیگر راه های رایجی که حشرات در آن نفوذ می کنند، چاه های فاضلاب است. بنابراین با استفاده از یک درپوش به راحتی می توانید راه های ورود حشرات را از بین ببرید. همچنین مکان هایی همچون دریچه های کولر، هواکش ها، پنجره ها و از این قبیل مکان ها بستری برای ورود حشرات به داخل خانه هستند که باید فکری برای آن ها شود.

بهترین زمان برای سمپاشی حشرات

معمولا حشرات در فصول گرم سال رشد و فعالیت بیشتری دارند به همین دلیل شما می توانید هم در فصل سرد سال که حشرات در حال استراحت هستند و یا پیش از ورود به فصل گرما که حشرات در حال تخم ریزی هستند اقدام به سمپاشی حشرات کنید. بهترین زمان برای سمپاشی حشرات نیمه دوم فروردین تا انتهای اردیبهشت می باشد. البته باید بدانید که نه تنها فصل بلکه زمان سمپاشی نیز اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال برخی از حشرات در شب ها فعالیت دارند و برخی دیگر در روزها. در نتیجه هنگامی که حشرات فعالیت کمتری دارند برای سمپاشی شروع شود.

نحوه سمپاشی آپارتمان

زندگی آپارتمان نشینی مشکلات خاص خود را دارد و یکی از آن ها این است که چنانچه حشرات به یکی از واحدها نفوذ کند، امکان دارد سایر واحدها را نیز درگیر کند به همین دلیل توصیه می شود در صورتی که در یکی از آپارتمان ها حشره ای مشاهده شود تمامی ساختمان سمپاشی شود تا به طور کامل حشرات ریشه کن شوند. علاوه بر آن هزینه سمپاشی حشرات به دلیل تقسیم شدن هزینه آن ها کاهش می یابد.

هزینه سمپاشی حشرات

حشرات انواع مختلفی دارند که هر کدام به روش خاصی از بین می روند بنابراین برای برآورد قیمت سمپاشی حشرات ابتدا باید به محل مراجعه کرده و پس از شناسایی حشرات و محاسبه متراژ خانه و میزان زمان و سم مورد نیاز برای از بین بردن حشره، قیمت آن تعیین می شود.