سمپاشی سوسک

سمپاشی سوسک یکی از خدماتی است که تمامی مردم خصوصا شهرنشینان به آن نیاز دارند. سوسک ها به دلیل هماهنگی ای که بین چشم ها و شاخک هایشان و دست و پاهایشان وجود دارد، بسیار سریع حرکت می کنند و به راحتی نمی توان از شر آن ها راحت شد. سوسک ها آلودگی ها را با خود حمل کرد هو به نقاط خانه منتقل می کنند و باعث بیماری های زیادی می شوند. به همین دلیل باید هر چه زودتر جلوی رشد و تکثیر این حشرات مزاحم را گرفت. کشتن این سوسک ها راه حل درست و کارسازی نیست و حتما باید ساختمان را سمپاشی کرده تا به صورت دائم از شر این حشره موذی راحت شوید.

سمپاشی سوسک

اقدامات لازم جهت از بین بردن سوسک ها

در منازل استفاده از قرص های سوسک کش، حشره کش ها، سوسک کش ها و سموم های دیگر برای از بین بردن سوسک ها استفاده می کنند. باید بگوییم که این راه ها همه موقتی بوده و برای مدتی سوسک ها را از بین می برند و گاهی نیز این سموم و سوسک کش ها می توانند باعث به خطر افتادن سلامتی شما شوند، بنابراین بهترین راه حل از بین بردن سوسک ها، تماس با شرکت های سمپاشیمی باشد.
اسپری های سوسک کش گزینه مناسبی برای از بین بردن سوسک ها می باشد ولی گاز پخش شده در هوا می تواند به سلامتی افراد خانه آسیب وارد کند، بنابراین راه حل منطقی ای نمی باشد.
قرص های سوسک کش می تواند باعث کشته شدن سوسک ها شود ولی این قرص ها می تواند برای سلامتی ضرر داشته باشد، خصوصا استفاده از این قرص ها در خانه هایی که کودک یا حیوانات خانگی دارند کار خطرناکی است.
ریختن نفت در چاه فاضلاب یکی از راهکارهایی است که افراد برای از بین بردن سوسک های موجود در فاضلاب انجام می دهند. در صورتی که ممکن است سوسک ها بر روی دیواره های فاضلاب پناه گرفته و بوی نفت تنها برای مدتی آن ها را فراری می دهد و پس از مدتی مجدد وارد خانه می شوند و تنها بوی نفت برای شما آزار دهنده می باشد.
کشتن سوسک ها به شکل فیزیکی راه حل منطقی ای نبوده و باعث انتشار آلودگی ها و کثیفی های پوست بر روی کف خانه شما و انتقال آن ها به دیگر نقاط ساختمان می شوند که این خود می تواند بیماری زا باشد.
استفاده از سم های سوسک کش از دیگر اقداماتی است که افراد برای از بین بردن سوسک ها در پیش می گیرند، باید بگوییم که این یک راه حل اشتباه بوده و می تواند با انتقال این سموم به دیگر نقاط خانه و یا پخش شدن گاز آن در خانه باعث بروز بسیاری از بیماری هایی همچون بیماری های تنفسی و یا بیماری های پوستی شود.
در نتیجه در صورت مشاهده سوسک در خانه خود بهترین و مناسب ترین اقدام تماس با یک متخصص می باشد تا با استفاده از تجهیزات و لوازم مخصوص از بین بردن سوسک و همینطور سموم موثر و بی ضرر شما را از شر سوسک ها خلاص کرده و باعث ریشه کن شدن این جانور مزاحم در خانه شوند.
با توجه به فراگیر بودن سوسک ها همواره یکی از پر متقاضی ترین انواع سمپاشی ها در شهرها، سمپاشی سوسک ها می باشد. سوسک ها موجوداتی کثیف و نفرت انگیز هستند و در دو نوع بزرگ و کوچک هستند که می توانند باعث رعب و وحش در برخی از افراد شوند که هر کدام به شیوه های خاصی از بین می روند.

راه های ورود سوسک ها به داخل خانه

سوسک ها از راه های مختلفی می توانند وارد خانه شما شوند که از رایج ترین این راه ها دریچه های فاضلاب می باشد. بنابراین باید برای درب های فاضلاب خود از درپوش استفاده کنید.
درزهای ساختمان از دیگر مکان هایی است که می تواند باعث ورود سوسک ها به داخل خانه شود. بنابراین تمامی درزهای خانه را گرفته تا راه نفوذ این حشرات مزاحم را ببندید.
همچنین قسمت هایی از خانه که کمتر استفاده می شود مانند انباری ها را به صورت مرتب تمیز کنید.

مزایای کمک از یک متخصص برای سمپاشی سوسک ها

برای از بین بردن سوسک ها در خانه استفاده از سمومبدون مشورت با متخصص استفاده نکنید زیرا راه لی موقتی بوده و راه حل قطعی ای نمی باشد. همچنین این سموم می تواند باعث آسیب ساندن به سلامتی ساکنین خانه نیز شود. بنابراین متخصصین آشنایی کاملی بر روی سموم داشته و می توانند بهترین و بی ضررترین سم را برای خانه شما استفاده کنند. بنابراین در صورتی که در خانه خود سوسک مشاهده کردید، پیش از ههر اقدامی از یک متخصص کمک بگیرید تا در سریع ترین زمان شما را از شر این جانور چندش آور خلاص کنند.
علاوه بر موارد عنوان شده، شرکت های سمپاشی تمامی تجهیزات لازم برای سمپاشی را داشته و می توانند به راحتی و بدون آسیب سوسک های خانه را از بین ببرند.

چرا باید در هنگام مشاهده آفات زودتر برای از بین بردن آن اقدام نماییم؟

سوسک ها در مکان های آلوده خانه مانند سرویس بهداشتی ها تردد کرده و آلودگی را به دیگر بخش های ساختمان منتقل می کنند و این انتقال آلودگی ها می تواند به سلامتی افراد آسیب وارد کند. همچنین این جانور مزاحم می تواند باعث بر هم خوردن آرامش ساکنین شود.

بهترین زمان برای از بین بردن سوسک

سوسک ها یکی از آفات موجود در خانه بوده که همواره مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند. این حشرات مزاحم با شروع فصل گرما، شروع به تخم گذاری کرده و تکثیر پیدا می کنند. در نتیجه باید پیش از تکثیر و رشد آن ها را نابود کنید. بهترین زمان برای از بین بردن سوسک ها فروردین و اردیبهشت می باشد. برای این کار باید سموم مخصوص داخل فاضلاب ها ریخته تا پیش از تکثیر از بین بروند.

مراقبت های پیش از سمپاشی سوسک

_ پیش از شروع سمپاشی ساکنین را از خانه خارج نمایید.
_ قبل از شروع سمپاشی از تجهیزات ایمنی همچون کفش مخصوص، لباس مخصوص، عینک، دستکش و ... استفاده کنید.
_ در هنگام سمپاشی در خلاف جهت باد بایستید.
_ حدالامکان مواد غذایی را از خانه خارج کرده و یا روی آن ها را کاملا بپوشانید.
_ درب و پنجره های ساختمان را باز نمایید.
_ از خوردن و آشامیدن در فرآیند سمپاشی بپرهیزید.

مراقبت های بعد از سمپاشی سوسک

_ پس از پایان مراحل سمپاشی سوسک فورا دست ها وصورت های خود را شسته و حمام کنید.
_ لباس هاس آغشته به سم را با مواد شوینده مناسب شسته و به مدت ۴۸ ساعت در فضای آزاد و در زیر تابش آفتاب آویزان کنید.
_ تمامی سطوح و لوازم در معرض سم را با مواد شوینده مرغوب ضد عفونی کنید.
_ درب و پنجره ها را تا ۴۸ ساعت پس از سمپاشی نبندید.
_ در هنگام استفاده از سم آن را بو نکنید.
_ از قرار دادن سموم در دسترس کودکان بپرهیزید.
_ تا حداقل ۴۸ ساعت بعد از سمپاشی کودکان و بزرگسالان و یا افرادی که به بیماری های خاصی مبتلا هستند، به خانه وارد نشوند.
_ از تهویه ای مناسب برای خانه استفاده کنید تا تمامی گازها و غبارهای پخش شده در هوا را پاکسازی کند.
_ تا حداقل ۲۴ ساعت بعد از سمپاشی از تمیز کردن خانه اجتناب نمایید.