عوامل زیادی از جمله نوع حشره بر روی هزینه سمپاشی تاثیر گذار بوده که در زیر به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

متراژ ساختمان

اولین عاملی که بر روی قیمت سمپاشی تاثیر می گذارد، متراژ ساختمان می باشد. هر چه متراژ ساختمان بیشتر باشد هزینه سمپاشی نیز افزایش پیدا می کند.

نوع و کیفیت سم

همان طور که گفته شد هر حشره و آفتی سم خاصی نیاز دارد. به همین دلیل نوع سم باعث تغییر قیمت سمپاشی می شود و علاوه بر آن کیفیت سم نیز در تعیین قیمت مهم است. بهتر است از سمومی استفاده شود که ضرری برای ساکنین نداشته باشد.

تعداد دفعات سمپاشی

برای از بین بردن کامل حشرات و جلوگیری از ورود مجدد آن لازم است به صورت دوره ای سمپاشی تکرار شود. از این رو شرکت برای ساختمان هایی که به صورت دوره ای درخواست سمپاشی می کنند، تخفیف ویژه ای در نظر گرفته است.

موقعیت مکانی

محل قرار گیری ساختمان، از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت سمپاشی می باشد.

پیشگیری از ورود حشرات

همیشه گفته شده که پیشگیری بهتر از درمان است. بنابراین بهتر است قبل از ورود حشرات و آفات به منزل از ورود آن جلوگیری شود. از این رو به عوامل جلوگیری از آن اشاره می کنیم:
سطل های آشغال مناسب ترین قسمت برای تکثیر حشرات می باشد بنابراین بهتر است سطل آشغال را به صورت مرتب شسته و یا درون آن پلاستیک قرار داده تا آلوده نشود.
آشغال هارا روزانه از منزل خارج نمایید.
از سطل های زباله درب دار استفاده کنید.
نم و رطوبت خانه مکان مناسبی برای رشد و تکثیر حشرات است بنابراین باید نم و رطوبت خانه را از بین ببرید.
درزهای دیوار، کف و سقف را بپوشانید.
البته لازم به ذکر است که موقعیت زندگی نیز بر روی تکثیر حشرات تاثیر گذار است. گاهی ممکن است حشرات به خاطر عدم نظافت کوچه و محله و یا جوب ها باشد.

سخن پایانی

برای از بین بردن کامل حشرات و آفات بهتر است از شرکت های سمپاشی کمک بگیرید. شرکت های سمپاشی با توجه به تجربه و تخصص خود بهترین و مناسب ترین سم را برای ساختمان شما در نظر می گیرند. همچنین این شرکت ها با استفاده از لوازم و تجهیزات کامل سمپاشی باعث تسریع در کار سمپاشی و از بین بردن کامل حشرات و ریشه کن شدن آن ها می شود.