سمپاشی ساختمان

سمپاشی ساختمان یکی از راه هایی است که شما به راحتی می توانید از شر حشرات مزاحم خلاص شوید. برای این کار نیاز به تخصص و تجربه می باشد تا بتوانید حشرات مزاحم را به طور کامل از ساختمان ریشه کن کنید. بهتر است برای این کار از یک متخصص کمک بگیرید.

نحوه سمپاشی ساختمان

برای این که به طور کامل حشرات موجود در خانه را از بین ببرید باید مراحل زیر را طی کنید:

تعیین حشرات

اولین مراحلی که برای رهایی از شر حشرات باید طی شود، تعیین نوع حشرات موجود در خانه می باشد. بنابراین در اولین مرحله باید ابتدا نوع حشرات را شناسایی کنید. حشرات زیادی وجود دارند که می توانند باعث آسیب رساندن به ساختمان و سلامتی ساکنین شوند. از جمله انواع حشرات به شرح زیر می باشد:

ساس

ساس حشره ای ریز بوده که از خون انسان تغذیه می کند. این حشره ریز می تواند آسیب زیادی به افراد وارد کرده و از ببین بردن آن کار سختی می باشد. ساس ها معمولا در تشک و یا لباس ها مخفی می شوند و این خیلی نگران کننده است.

سوسک

سوسک ها موجوداتی چندش آور و کثیف هستند که در دو نوع سوسک ریز و سوسک درشت موجود می باشند. سوسک ها باعث انتقال بیماری ها و آلودگی ها به تمامی بخش های خانه می شوند و به همین دلیل باید هر چه سریع تر از شر آن ها خلاص شد.

کنه

کنه حشره ای ریز است که بر روی پوست چسبیده و به راحتی از پوست جدا نمی شود. از بین بردن کنه کار آسانی نبوده و برای از بین بردن آن ها باید از متخصصان مجرب کمک بخواهید.

موریانه

موریانه حشره ای است که معمولا در چوب و لوازم چوبی زندگی می کند و برای از بین بردن آن باید از سموم مخصوص استفاده نمود.

کک

کک ها حشراتی مقاوم هستند که می تواند باعث ایجاد بسیاری از مشکلات پوستی شود. از بین بردن این حشرات به آسانی ممکن نبوده و باید از سموم مخصوص استفاده شود.

انتخاب سم

هر حشره ای برای از بین رفتن نیاز به سمی مخصوص دارد و از این رو انتخاب سم مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. سموم باید به گونه ای باشند که آسیبی به سلامتی افراد وارد نکند. برای انتخاب بهترین و مناسب ترین سم باید از یک کارشناس کمک بگیرید. برخی از شرکت های سمپاشی برای از بین بردن حشرات از سموم دست ساز خود استفاده می کنند تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

قیمت سمپاشی ساختمان

برای از بین بردن حشرات موجود در ساختمان ابتدا باید نوع حشره شناسایی شود زیرا نوع سم مورد استفاده به نوع حشرات بستگی دارد و همین عامل تاثیر مستقیمی بر روی هزینه سمپاشی ساختمان دارد. عوامل دیگری از جمله متراژ ساختمان، تعداد اتاق ها و ... بر روی قیمت سمپاشی ساختمان تاثیرگذار است.
برای کاهش هزینه های سمپاشی ساختمان بهتر است که کل ساختمان سمپاشی شود تا علاوه بر کاهش هزینه ها، حشرات و آفات به طور کل از ساختمان شما ریشه کن شود.

آشنایی با نحوه و بهترین زمان سمپاشی ساختمان

راه های ورود سموم

سموم از سه طریق مواد غذایی، پوستی و تنفس وارد بدن می شوند و به سلامتی افراد آسیب وارد می نماید.

ورود از طریق خوراکی

در هنگام سمپاشی باید تمامی خوراکی ها و موادغذایی را از خانه خارج نمایید و یا در صورت آغشته شدن مواد غذایی با سموم آن ها را دور بریزید زیرا سموم از این طریق موادغذایی وارد بدن شده و باعث مسمومیت می شود.

ورود از طریق تنفس

گرد و خاک و گاز حاصل از سموم تاثیر بسیار منفی ای بر روی بدن می گذارد و از این طریق به راحتی وارد بدن می شود و آسیب زیادی به بدن شما وارد می کند. برای جلوگیری از آسیب زدن سموم به بدن باید در هنگام سمپاشی از ماسک استفاده کرده و تا جای امکان تا حداقل ۲۴ ساعت پس از سمپاشی وارد خانه نشوید.

ورود از طریق پوست

بهتر است در هنگام سمپاشی از دستکش و لباس مخصوص استفاده کنید زیرا سموم می توانند از طریق پوست وارد بدن شود و موجب بروز انواع بیماری ها شود. همچنین باید پس از هر بار سمپاشی حمام کرده و دست های خود را ضدعفونی کنید.

مزایای استفاده از سموم

استفاده از سموم مناسب و تایید شده توسط کارشناسان مزایای زیادی دارد و باعث می شود که حشرات و آفات به سرعت از خانه شما خارج شوند. همچنین در صورتی که سموم به درستی استفاده شوند می توانند باعث کاهش هزینه های سمپاشی شوند. سموم هر چقدر هم که خوب باشد باز تاثیر منفی خود را بر بدن می گذارد ولی برای این که این خطرات و آسیب ها به حداقل خود برسد باید نوع سم را با مشورت با یک متخصص انتخاب کنید.

معایب استفاده از سموم

سموم می تواند آسیب های زیادی را به بدن وارد کند به همین دلیل باید در انتخاب سم با یک متخصص مشورت نمایید. سموم باید دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار گیرد. همچنین در صورتی که سموم به درستی انتخاب نشود، سمپاشی بی اثر می شود.

چرا سمپاشی توسط غیر متخصص توصیه نمی شود؟

زیرا در صورتی که تخصصی در زمینه انتخاب سموم نداشته و ابزار و لوازم مورد نیاز برای این کار را نداشته باشید می تواند آسیب های جدی ای به اطراف و ساکنین وارد کرده و این سم نتیجه مطلوبی را بر روی حشرات نگذارد.

بهترین زمان برای سمپاشی

هر حشره ای زمان خاصی برای سمپاشی نیاز دارد. برای این که به صورت کلی حشرات را از ساختمان ریشه کن کنید باید ابتدا نوع حشرات را شناسایی کرده و سپس بر اساس آن بهترین زمان برای سمپاشی را انتخاب کنید.

مراقبت های قبل از سمپاشی

استفاده از تجهیزات سمپاشی از جمله ماسک، دستکش، لباس مخصوص و ...
خروج ساکنین از خانه
پوشاندن روی مواد غذایی و خروج آن از منزل
باز کردن پنجره ها
ایستادن در جهت باد

مراقبت های بعد از سمپاشی

شستن و ضدعفونی کردن دست ها
حمام کردن
شستشوی لباس ها و آویزان کردن آن ها در زیر آفتاب
دور ریختن موادغذایی آغشته به سم
تمیز کردن سطوح سمی
باز نگه داشتن پنجره ها
روشن کردن سیستم تهویه