سمپاشی یکی از راه های اولیه مبارزه با اکثر حیوانات موذی است. اغلب تمامی جانوران با استفاده از سموم مخصوص کشته می شوند. راه های مبارزه و سمپاشی برای هر نوع از جانوران متفاوت خواهد بود. اما چیزی که در این میان مشخص است استفاده از روش های بی ضرر برای دستگاه تنفسی و گوارش انسان است. سمپاشی حرفه ای باید به صورتی باشد که خطری برای انسان و حیوانات خانگی نداشته باشد. شرکت های بزرگ سمپاشی اغلب از سمومی استفاده می کنند که به صورت ترکیبی تهیه شده است و مدت زمان بیشتری در محیط پایدار می ماند. اغلب در سمپاشی به خصوص سمپاشی منازل از سموم ترکیبی ضد ساس ، کنه ،سوسک و کلیه حشرات به صورت ترکیبی استفاده می شود. عملا این روش دوام سمپاشی را بالا می برد و نیاز مجدد به سمپاشی را در یک دوره کوتاه مدت تا حدود زیادی کم می کند. بیشتر حشرات مانند انواع زنبورها، سوسک، کنه و کرم ها با استفاده از سموم ترکیبی از بین می روند.

سمپاشی

سمپاشی زمین کشاورزی اغلب ساده تر از سمپاشی منازل است و به دلیل استفاده سموم در هوای آزاد راحت تر از سمومی با دوز بالا استفاده می شود. البته سمپاشی زمین های کشاورزی در دوره های مختلف کاشت گیاه به تناوب انجام می شود و در هر دوره به طور تخصصی سمپاشی برای از بین بردن نوع خاصی از جانوران موذی اقدام می کنیم. در بین سمپاشی حیوانات موذی تخصصی ترین نوع سمپاشی مختص پستانداران است. این حیوانات و خزندگان نیاز به سموم ترکیبی فوق العاده قوی نیاز دارند زیرا سیستم ایمنی و دفاعی آنها نسبت به حشرات تکامل بیشتری پیدا کرده است. سمپاشی رستوران و مکان های بسته اغلب با سموم ارگانیک انجام می شود. این سموم نسبت به ترکیبات شیمیایی خطرات کمتری برای انسان دارند. اغلب هزینه سمپاشی در تهران و شهر های بزرگ به متراژ محیط محاسبه می شود.

سمپاشی منازل

معمولا با شروع فصل گرم حیوانات موذی بیشتری در منازل دیده می شود. حشراتی مانند زنبورها، سوسک ها، کنه و غیره بیشتر در این دوران دیده می شوند. بهتر است برای ریشه کنی این جانوران از سمپاشی تضمینی شرکت های خدماتی استفاده کنیم. اغلب ریشه کنی سوسک و موش با استفاده از سموم ترکیبی و مرگبار با دوز مناسب و بی ضرر برای انسان در دوره کوتاهی انجام می شود. این سموم به صورت گازی یا جامد استفاده می شوند و اغلب دوز آنها تنها برای حیوانات مرگبار است و به انسان ضرر نمی زند. تهیه و استفاده از این سموم معمولا توسط کارشناسان خبره شرکت های سمپاشی انجام می شود. بیشتر سازمان ها و ارگان های بزرگ سمپاشی را به تناوب در دوره های مختلف سال انجام می دهند. مکان های بسته اغلب به سمپاشی های تخصصی تر نیاز دارند. زیرا در کنار مرگبار بودن سموم تهیه شده نباید برای سیستم تنفسی انسان مضر باشند.

سمپاشی باغ

آفات بیشتر درختان با  شروع فصل شکوفه زنی دیده می شوند. در صورتی که سمپاشی باغات در زمان صحیحی انجام نشود احتمال از بین رفتن کل محصولات دردوره کوتاه مدت پس از شکوفه زنی وجود دارد. بیشتر حشراتی مانند کنه تارتن در عرض چند روز به طور کلی به آوندهای گیاهی را از بین می برند. توجه کنید بعضی از درختان مانند گیلاس و آلبالو به سمپاشی با دوز بالا حساس هستند و خطرات سمپاشی غیر اصولی در عرض مدت کوتاهی در این درختان دیده می شود. کرم میوه ها معمولا با استفاده از سموم مناسب در مدت کوتاهی از بین می روند. تا کنون عراضی و باغات برای  از بین بردن ملخ نوین ترین روش های سمپاشی را به کار برده اند. ملخ ها به سرعت به غلات حمله می کنند و زمین های کشاورزی را نابود می کنند. در محل هایی که رطوبت نسبی در هوا وجود دارد سمپاشی به تناورب در بازه های زمانی مشخص انجام می شود.

خدمات شرکت سمپاشی

معمولا خدمات این شرکت ها در شهرهای بزرگ نمود بیشتری دارد. به دلیل زندگی آپارتمانی معمولا حیوانات موذی سریع تر در مکان های مختلف پنهان می شوند و زاد و ولد می کنند. سمپاشی ساختمان به تناوب توسط این شرکت ها انجام می شود. هزینه سمپاشی در مکان های بسته اغلب به متراژ محیط بستگی دارد و در هر محیط به صورت جدگانه محاسبه می شود.