مقدمه

خرید سم به صورت آنلاین یکی از ساده ترین راه های تهیه سموم کشاورزی یا خانگی است. امروزه امکان تهیه بیش از 45 نوع سم و آفت کش از این راه وجود دارد. زمان کشف آفلاتوکسین b1 که در سال 1960 به وقوع پیوست و تاثیرات خود را بر روی سلامت انسان ها و حیوانات نمایان کرد امروزه قارچ ها به عنوان یکی از منابع تولید سم به لیست تولید کننده توکسین ها اضافه شده اند. چون پیشگیری همیشه پاسخگو نمی باشد معمولا عمل کشندگی را با خرید سم انجام می دهند. سموم کشاورزی یکی از مهم ترین اکشافات بشر برای افزایش باروری محصولات کشاورزی و باغداری می باشد. توکسین هایی مانند آفلاتوکسین، فوزاریوم،کراتوتوکسین و پاتولین جزو دسته ای از سموم کشاورزی هستند که معمولا به صورت ترکیبی برای دفع آفات استفاده می شوند. حشراتی مانند ملخ ها باعث از بین رفتن تمامی غلات ها می شوند و استفاده از این سم ها به همراه کود شیمیایی عملا باعث مرگ عظیم این دسته از حشرات خواهد شد. در تولید و خرید سم توجه به مکانیسم های زیستی موجود زنده و آفات آن اولیت اصلی دارد.

خرید سم کشاورزی و سموم خانگی

معمولا غشای پلاسمایی گیاهان به شدت حساس می باشد و امکان ورود نیش حشرات و استفاده از مواد ذخیره شده در این منطقه بسیار زیاد است. معمولا درخت هایی که میوه های شیرینی مانند گیلاس دارند به شدت در معرض آفاتی مانند شته هستند و با ورود این آفات به تنه درخت به سرعت رشد می کنند و با تولید مثل در مدت زمان اندک تمامی غشای آوندی گیاه را نابود می کنند در نتیجه تبادل مواد غذایی در درختان دچاراختلال می شود و باعث خشک شدن درخت خواهد شد. استفاده از سموم کشاورزی می تواند ریشه آفات را در ابتدای حمله به باغات یا محصولات کشاورزی بخشکاند. خرید سم کشاورزی برای هر نوع از آفات باید به صورت اختصاصی انجام شود.

سیانوباکتری ها در کنار قارچ ها یکی از مهم ترین منابع تولید سم برای انسان هستند. سموم خانگی که برای دفع مایت یا خزندگان استفاده می شود از تولیدات این موجودات به همراه ترکیبی از سموم شیمیایی می باشد. خرید سموم خانگی بیشتر برا دفع آفاتی مانند کنه ها یا بید می باشد که باعث از بین رفتن مواد غذایی یا ایجاد بیماری های پوستی و التهاب می شوند. تخم این حشرات در خانه باعث ایجاد بوی بد می شود. با استفاده از سموم می توانید به راحتی قبل از بلوغ این حشرات را نابود کنید. بیشتر حشرات با استفاده از سموم گازی از بین می روند زیرا این جاندران سیستم تنفسی باز و بدون حفاظتی دارند در نتیجه برای از بین بردن این حشرات باید سموم را به صورت گازی استفاده کنیم.

خرید سم برای انواع غلات

سم های کشاورزی معمولا نسبت خاصی از اکسی دیمیتون میتل ، دلتامترون، مالاتیون ، دیمیتوآپ ، تری کلروفن و فنیتون هستند که به صورت درصد خاصی از هر کدام با هم مخلوط می شوند. این سم ها بیشتر برای کشتن آفات غلات جو و گندم استفاده می شوند و آفاتی مانند شته معمولی گندم، شته روسی و تریپس گندن را هدف قرار می دهند. این سم ها باید در مراحل مختلف کشت استفاده شوند. برای خرید سموم کشاورزی به صورت ترکیبی می توانید به فروشگاه اینترنتی فروش سموم کشاورزی و شیمیایی مراجعه کنید.

برای درختچه ها یا درخت های میوه  این سموم ضعیف هستند و باید سم هایی مانند آبامکتین استفاده شود. این سم تاثیرات خود را بر روی سیستم عصبی آفات اعمال می کند و بیشتر برای دفع حشرات و آفات گیاهان در گلخانه های تزئینی ؛ گوجه فرنگی و توت فرنگی استفاده می شود. قیمت خرید سم کشاورزی با توجه به قدرت سم و بازه زمانی قابل استفاده یا تعداد معینی از انواع حشرات که به وسیله این سم نابود می شوند مشخص می شود.

نمونه سم های خیلی قوی در کشاورزی شامل موارد زیر می باشد:

  • سم دلتامترون برای از بین بردن ملخ ها و به عنوان یک حشره کش فوق العاده قوی اعمال اثر می کند. این سم برای آبزیان فوق العاده سمی است. خرید سم دلتامترون برای طیف وسیعی از آفات باغداری و کشاورزی انجام می شود.
  • سم کروژن اغلب برای ضد عفونی کردن استفاده می شود و بیشتر از بین برنده جانوران میکروسکوپی است.
  • سم داکتال یک علف کش قوی برای گیاهانی مانند یونجه و شبدر است. این ماده معمولا به عنوان یک علف کش عمومی برای بوته ها استفاده می شود و باید زمان سم پاشی حداقل 3 روز قبل از برداشت علوفه ها باشد. قیمت سم داکتال به دلیل عمومی بودن برای دفع حشرات چندان بالا نیست.

خرید سموم خانگی

گاها خرید سموم خانگی برای دفع خزندگانی مانند مار یا مارمولک و عقرب که جزو حیوانات سمی هستند اولویت بسیار زیادی دارد. سم این حیوانات بسیار خطرناک و پروتئینی است و می تواند انسان را ظرف مدت چند دقیقه تا چند ساعت از پا در آورد. خرید سم سیتون و اتیول برای از بین بردن حشرات خانگی مانند مورچه ها یا عنکوبت انجام می شود و عملکرد اصلی این سم مهار آنزیم کولین استراز در بدن حشرات است. سمومی مانند نیترات سدیم و نیترات پتاسیم جزو مهم ترین سموم خانگی هستند و بیشتر برای دفع حشرات استفاده می شوند.

حیواناتی مانند موش به سادگی با سموم عادی از بین نمی روند . سخت ترین راه کشتن حیواناتی مانند موش است زیرا این دسته از حیوانات جزو پستاندران هستند و سیستم بدنی آنها از خزندگان و حشرات پیشرفته تر است. کشتن موش باید با سم های قوی محلول  وآغشته به غذا در تله انجام شود. باید توجه کنید به دلیل شباهت مکانیسم بدن انسان به حیواناتی مانند موش این سم ها برای انسان مضر می باشند لذا باید دور از دست کودکان قرار گیرند.

برای خرید سم دفع حشرات و سموم حیوانات خانگی بهتر است قبل از خرید مقالات مورد نظر را در زمینه مرگ هر کدام از آفات مطالعه کنید و از سموم ترکیبی استفاده نمایید