سمپاشی منزل


وجود حشرات و آفات یکی از معضلاتی است که امروزه افراد با آن درگیر می باشند. برای این که منزلی سالم و عاری از هر گونه حشره و آفات داشته باشید بهتر است از افراد متخصص و شرکت های سمپاشی کمک بخواهید. سمپاشی منزل نیاز به تخصص و طی مراحل مختلف دارد. وجود آفات و حشرات می تواند باعث آلودگی محیط شده و به سلامتی افراد آسیب وارد نماید به همین دلیل باید هر چه زودتر آن ها را از بین ببرید.


مراحل سمپاشی منزل


شناسایی نوع حشرات
برای آن که حشرات منزل از بین بروند و راه ورود مجدد به آن نیز مسدود شود ابتدا باید نوع حشرات موجود در منزل را شناسایی کنید. حشرات موجود در خانه انواع مختلفی داشته که از جمله آن می توان به کک، کنه، موش، مورچه، موریانه، سوسک، ساس و ... اشاره کرد.


نوع سم
نوع سم باید با توجه به نوع حشره انتخاب شود. استفاده از سموم نامعتبر نه تنها باعث به خطر افتادن سلامتی شما می شود، بلکه عملیات سمپاشی را نیز بی تاثیر می کند. بنابراین پس از شناسایی حشرات موجود در خانه از سموم مخصوص استفاده نمایید.


هزینه سمپاشی منزل
قیمت سمپاشی منزل ثابت نبوده و عوامل زیادی بر روی قیمت سمپاشی تاثیرگذار است که از جمله این عوامل می توان به متراژ منزل، تعداد اتاق ها، میزان وسایل موجود در خانه، نوع حشره، نوع سم مصرفی، زمان مورد نیاز برای سمپاشی و ... اشاره کرد. جهت اطلاع دقیق از هزینه های سمپاشی منزل می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با شرکت پاکان مروارید تماس  حاصل نمایید.


بهترین زمان برای سمپاشی منزل


در انتهای فصل بهار و با شروع فصل گرما حشرات شروع به تخم ریزی می کنند و اوایل تابستان بهترین زمان برای سمپاشی منزل می باشد تا از رشد و تکثیر حشرات جلوگیری شود. ولی لازم به ذکر است که برخی از حشرات نیز زمان تخم گذاری و تکثیر متفاوتی دارند به همین دلیل باید پس از شناسایی حشره موجود در منزل، بهترین زمان سمپاشی را با یک متخصص در میان بگذارید.


راه های ورود سموم


سموم می توانند از طرق مختلفی همچون پوست، تنفس و خوراکی وارد بدن شده و باعث مسمومیت شوند که به شرح زیر می باشد:


ورود از طریق خوراکی
یکی از شایع ترین روش های مسمومیت ناشی از سموم، آغشته شدن مواد خوراکی به سم می باشد. به همین دلیل در صورتی که مواد غذایی کوچک ترین تماسی با سموم داشتند آن ها را دور ریخته و از مصرف آن جلوگیری نمایید.


ورود از طریق تنفس
گازهای تولید شده از سمپاشی تا حداقل 24 ساعت پس از سمپاشی نیز در هوا پخش است و به همین دلیل باید تا حد امکان پس از سمپاشی به خانه وارد نشده و یا از تجهیزات مخصوصی نظیر ماسک استفاده کنید. همچنین درب و پنجره های ساختمان را باز گذاشته و سیستم های تهویه را نیز روشن نمایید.


ورود از طریق پوست
در هنگام سمپاشی از تجهیزات مخصوص نظیر لباس مخصوص، کفش مخصوص و دستکش استفاده کنید تا سموم با پوست شما تماس پیدا نکند. زیرا در صورت تماس سموم با پوست شما بسیاری از بیماری های پوستی و مسمومیت را نیز به دنبال خواهد داشت.


مزایای استفاده از سموم


امروزه با رشد و تکثیر حشرات، شرکت های مختلفی اقدام به تولید سمومی بسیار مرغوب کرده اند که در کوتاه ترین زمان آفات و حشرات موجود در منزل را از بین می برد و مانع از رشد و تکثیر آن ها می شود. ولی لازم به ذکر است که برای از بین بردن هر حشره ای نیاز به سمی مخصوص می باشد که باید در هنگام انتخاب سم از یک متخصص کمک بگیرید.


معایب استفاده از سموم


سم ها حتی به میزان ناچیزی هم که شده تاثیرات منفی ای به بدن وارد می کنند به همین دلیل باید در هنگام انتخاب سم دقت زیادی کرده و سموم را با مشاوره و مشورت یک متخصص خریداری نمایید تا آسیب های وارده به بدن را کاهش دهد. همچنین از بو کردن سموم خودداری کرده و آن ها را دور از دسترس اطفال قرار دهید.


سمپاشی منزل در تهران


شرکت سمپاشی پاکان مروارید یکی از شرکت های فعال و با سابقه در زمینه سمپاشی و از بین بردن حشرات بوده و آماده خدمت رسانی به شما شهروندان ساکن جنوب و شمال و شرق و غرب تهران می باشند. در صورتی که برای از بین بردن حشرات موجود در منزل به دنبال افراد معتبر و قابل اعتماد هستید کافیست با ما تماس حاص نمایید.